Українців у Польщі запитали про їхні витрати та чи змінились вони протягом останнього року. В опитуванні взяли участь понад 1300 людей.
Про це говорять дані опитування Gremi Personal розповідає про витрати українців у Польщі.
Що показало дослідження
Аналітичний центр міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal на запит Національного Банку України провів опитування серед українців у Польщі про їхні витрати. Опитування проходило протягом березня-травня цього року, у ньому взяли участь 1315 українців, що влаштовувалися на роботу у Польщі через агенцію.
Результати показали, що 60% українців у Польщі не користувалися грошима, заробленими в Україні протягом останнього року. 27% мали власні заощадження, які витрачали у Польщі. 10% користувалися грошима родини, 3% мали віддалену роботу в Україні.
40% українців у Польщі користувалися заробленими в Україні грошима. Серед них 53% зізнались, що сума їхніх щомісячних витрат змінилася, 47% не змінили свої витрати.
Серед тих, хто змінив суму витрат у Польщі, 20% заявили, що це пов’язано з появою роботи у Польщі. 15% відповіли, що у них закінчилися гроші, зароблені в України. 4% втратили віддалену роботу в Україні та 4% сказали, що родичі припинили підтримку. 57% не вказали причину зміни своїх витрат.
Результати опитування (інфографіка: Gremi Personal)
Також українців запитали про те, який вони мали статус на момент працевлаштування. 38% відповіли, що вже працювали за наймом у Польщі,18% тимчасово не працювали, але шукали роботу, 9% – студенти або учні, 3% працювали віддалено, 2% вели домашнє господарство, 26% мали інший статус.
В агенції зазначають, що той факт, що 60% українців у Польщі не користуються заробленими в Україні грошима, може свідчити про те, вони вже пристосувалися до життя за кордоном й при продовженні допомоги для біженців поки не планують повертатися.
Результати опитування (інфографіка: Gremi Personal)Скільки українців в Польщі збираються повертатись додому
У березні цього року інше опитування показало, що 43% українців у Польщі не змогли визначитися із планами на майбутнє, 19% відповіли, що планують залишитися у Польщі. 15% заявили, що не приїдуть найближчі 5 років, 13% повернуться протягом пів року і 10% – протягом року.
"Ми вважаємо, що першочерговим завданням для України є розробка стратегії повернення громадян, які виїхали за межі країни. Не всі люди вже встигли повністю асимілюватися у нових умовах, деякі не мають довгострокових планів залишатися за кордоном", – заявив засновник міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal Євген Кіріченко.
Інші Новини
Орбан: Україна не має стати членом ЄС, навіть якщо Брюссель стане догори дригом
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вкотре висловився проти вступу України до ЄС, заявивши, що це принесе війну до Євросоюзу. Про це...
Литва виділить €30 млн на системи Patriot для України
Литва виділить 30 мільйонів євро на закупівлю ЗРК Patriot для України. Про це заявила міністерка оборони Довіле Шакалієне під час...
ЄС урізає допомогу Україні через проблеми з корупцією – NYT
Наступ на антикорупційні органи може коштувати Україні частини допомоги від Європейського Союзу. Про це йдеться у статті New York Times.Видання...
Політик від німецької AfD таємно воював на стороні України
Політик від проросійської партії AfD таємно воював добровольцем на боці України проти Росії. За службу у ЗСУ його можуть виключити...
Росія буде готова до війни з Європою та Польщею вже через два роки – Туск
Росія може бути готова до війни з Європою вже у 2027 роціПро це розповів прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.Туск зазначає, що...
Поліція відкрила провадження у зв’язку з політичною цензурою в телемарафоні – Геращенко
Національна поліція відкрила кримінальне провадження, внесла в ЄРДР відомості та розпочала досудове розслідування за фактом політичної цензури в телемарафоні "Єдині...
Average Rating