Вступні переговори України з Європейським союзом, ймовірно, будуть складними, оскільки є спірні сфери.
Про це польський міністр у справах ЄС Адам Шлапка заявив на брифінгу з віцепрем'єром, міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною та німецьким міністром у справах ЄС Ганною Люрманною.
"Я хотів би наголосити, що Україна виконала всі умови, визначені Єврокомісією, щоб розпочати офіційний процес переговорів про вступ", – сказав Шлапка.
Міністр нагадав, що наступного тижня має відбутися міжурядова конференція Україна-ЄС, де й розпочнуться переговори.
Водночас Шлапка наголосив, що процес переговорів буде складним.
"Це вимагатиме від України збереження поточного темпу реформ, це не про те, щоб ставити галочки, а про те, щоб міняти країну", – сказав польський міністр, зазначивши, що, наприклад, переговори в аграрній сфері будуть складними.
За словами чиновника, у Польщі розуміють, що Україна перебуває у складній ситуації, але й українське суспільство має розуміти – у Польщі, Німеччині, Франції є власні інтереси. Тому необхідно спільно знаходити найкращі рішення.
Шлапка зазначив, що його країна може допомогти Україні на шляху до ЄС, оскільки вона вже 20 років у ЄС і знає європейські процедури, а також має відносно свіжий досвід переговорів про вступ.
Він разом зі своєю німецькою колегою додав, що очікує від України хороших результатів у наступних сферах: верховенство права, боротьба з корупцією, захист місцевого самоврядування, свобода слова тощо.
Варто зауважити, що брифінг відбувся після другого засідання у форматі Веймарський трикутник (Польща/Німеччина/Франція) + Україна.
Стефанішина сказала, що французький міністр не зміг приїхати через дострокові вибори у Франції, тому Франція була представлена на рівні посла.
"Мені дуже важливо, що цей візит (Шлапки та Люрманн – ред.) відбувається менш ніж за тиждень до першої міжурядової конференції, перед якою буде засідання міністрів європейських справ (країн-членів ЄС – ред.), де розглядатимуться питання реформ в Україні та інституцій, які існують в Україні в рамках цих реформ", – сказала Стефанішина.
За її словами, під час переговорів з чиновниками Польщі та Німеччини було обговорено наступні кроки щодо відкриття перших переговорних глав.
Інші Новини
Трамп пообіцяв Україні зброї на “мільярди доларів” – генсек НАТО
Президент США Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте пообіцяв надати Україні зброю на "мільярди доларів"....
Швеція продовжить забезпечувати Україну військовою допомогою – прем’єр
Прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що Швеція продовжить "свій внесок у швидкі та суттєві постачання Україні". Про це заявив Крістерссон...
Мерц прокоментував рішення Трампа передати Patriot Україні
Німеччина відіграватиме вирішальну роль у питанні постачання систем Patriot Україні.Про це говорить повiдомлення канцлера Німеччини Фрідріха Мерца в соцмережі Х."Президент...
NYT: Вашингтон обговорює вторинні санкції для Росії
США розглядають можливість вторинних санкцій для Росії. Їх можуть застосувати проти тих країн, які продовжать торгівлю з РФ.Про це повідомляє...
Зеленський поговорив із Трампом після його ультиматуму Росії
Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову із Дональдом Трампом, під час якої вони обговорили нещодавню зустріч президента США із Генсеком...
Трамп пояснив, чому висунув черговий ультиматум Путіну
Російський диктатор Володимир Путін регулярно порушував домовленості зі США. Тому Вашингтон вирішив поставити перед ним ультиматум.Про це президент США Дональд...
Average Rating