Фінляндія представила нову доповідь про зовнішню політику і політику безпеки. Тепер політика Гельсінкі ґрунтується на "реалізмі, заснованому на цінностях".
Про це повідомляє Yle.
У доповіді також йдеться про "нову еру зовнішньої політики та політики безпеки". Це перша доповідь Фінляндії зі вступу до НАТО.
Згідно з новою доповіддю, війні Росії в Україні не видно кінця. Тому не можна виключати загрозу розширення військових дій Росії за межі України. Фінляндія та ЄС мають бути готові до цього.
Водночас відносини між державами в усьому світі перебувають у безладді, а міжнародна система, що ґрунтується на правилах, ставиться під сумнів, особливо під керівництвом Китаю та Росії.
При цьому в доповіді йдеться про те, що вторгнення Росії в Україну докорінно змінило відносини між Фінляндією і РФ.
"Політичні відносини тепер розірвані. Функціонують тільки дипломатичні відносини і необхідна співпраця між владою, зокрема на кордоні. Політичні відносини з Росією не можуть бути побудовані доти, доки Росія продовжує агресивну війну і порушує міжнародне право", – йдеться в повідомленні.
Однак Фінляндія намагатиметься в міру можливості підтримувати умови функціонування російського громадянського суспільства. У доповіді також підкреслюється важливість збереження знань про Росію.
Попри свою войовничість, Росія, як вважається, не становить безпосередньої військової загрози для Фінляндії. Однак у доповіді йдеться, що до застосування або загрози застосування військової сили проти Фінляндії необхідно бути готовим.
Очікується, що Росія продовжить гібридні атаки на Фінляндію. Прикладом цього є перекидання прохачів притулку до східного кордону. До шкоди, завданої критично важливій інфраструктурі, слід підготуватися більш ретельно.
Відносини Фінляндії та Росії
З 2022 року відносини між Фінляндією і Росією переживають період різкого охолодження. Цьому сприяла низка геополітичних подій, ключовою з яких стало вторгнення Росії в Україну, а також послідовний вступ Фінляндії до НАТО.
У травні 2022 року Фінляндія, посилаючись на зростаючі загрози з боку Росії і прагнення до забезпечення власної безпеки, офіційно подала заявку на членство в Північноатлантичному альянсі.
Цей крок не залишився без реакції з боку Росії, яка виступила з погрозами застосування військових контрзаходів.
У квітні 2023 року Фінляндія стала повноправним членом НАТО, суттєво зміцнивши свої гарантії безпеки. Росія ж сприйняла цей крок як серйозний виклик своїм стратегічним інтересам у регіоні.
Інші Новини
У ЄС прокоментували черговий ультиматум Трампа для Росії
Головна дипломатка Європейського Союзу Кая Каллас вважає, що 50-денний ультиматум американського президента Дональда Трампа Росії – "дуже довгий термін".Про це...
У Німеччині вчиться рекордна кількість українських учнів
Кількість дітей з України, які навчаються в німецьких школах, у другому кварталі 2025 року сягнула рекорду.Про це повідомляє Spiegel.За інформацією...
П’ять держав незадоволені новою торговельною угодою України з ЄС
П’ять держав Європейського Союзу – Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія та Румунія – незадоволені новою торговельною угодою України з ЄС, яка...
ЄС готує контрзаходи проти імпорту зі США у відповідь на тарифи Трампа
Європейський Союз підготував перелік американських товарів на суму 72 мільярди євро, на які можуть бути накладені тарифи в разі провалу...
NYT проігнорувало критику МЗС і випустило репортаж про “вторгнення України на Курщину”
Видання The New York Times оприлюднило репортаж із Курської області Росії, під час роботи над яким журналістку супроводжували бійці чеченського...
Розвідка РФ побачила військову загрозу з боку Молдови
Служба зовнішньої розвідки Росії побачила військову загрозу з боку Молдови і заявила, що НАТО буцімто готується задіяти її у можливій...
Average Rating