Україна цьогоріч потребує ще 9,5 млрд доларів США для фінансування першочергових потреб відновлення. Це оборонна промисловість, енергетика, відновлення пошкодженого житла, сільське господарство, природні ресурси, цифрові технології та ІТ-сектор.
Про це заявило Міністерство фінансів за результатами дискусійної панелі з питань відновлення України, що відбулася в межах Конференції Invisso в Лондоні.
"За оцінкою звіту RDNA-3, у 2024 році Україна потребує 15,3 млрд доларів США на швидке відновлення. З них близько 5,5 млрд доларів США вже профінансовано з державного бюджету та за рахунок донорської підтримки. Таким чином, Україна потребує ще 9,5 млрд доларів США", – йдеться у повідомленні.
Заступниця міністра фінансів Ольга Зикова заявила про ключову роль консолідації зусиль з партнерами на шляху до створення сприятливого інвестиційного середовища, що в подальшому сприятиме сталому економічному зростанню та відновленню:
"Створення сприятливого середовища для інвестицій передбачає покращення доступу до фінансування інвестиційних проектів, забезпечення страхування від воєнних та політичних ризиків, а також запровадження механізмів державної підтримки. Уряд України активно співпрацює з низкою партнерів та відданий впровадженню кроків для покращення цього процесу", – заявила вона.
Зазначається, що створений Міжнародним агентством з гарантування інвестицій (MIGA) Групи Світового банку трастовий фонд SURE допомагає залучати кошти, які в свою чергу сприяють реалізації проєктів страхування воєнних ризиків в Україні.
Від початку повномасштабної війни MIGA надала Україні гарантії загальним обсягом близько 200 млн доларів США. Донорами є Японія, Великобританія, Норвегія та Бельгія.
Крім цього, у рамках інвестиційного компоненту інструменту ЄС Ukraine Facility реалізується Ukraine Investment Framework, який має на меті мобілізацію інвестицій на підтримку українського приватного сектору шляхом надання бюджетних гарантій та застосування інших фінансових інструментів міжнародних фінансових інституцій з розвитку.
"У рамках Багатосторонньої координаційної платформи донорів для України, Уряд сприяє залученню приватного сектору в межах новоствореної Business Advisory Council. Мета полягає в тому, щоб координація донорської допомоги спиралася на перспективи та рекомендації приватного сектору щодо покращення інвестиційного клімату, підтримку українських підприємств та мобілізації ресурсів для економічного співробітництва та відновлення.
Також успішно реалізується Державна програма Фонду розвитку підприємництва "Доступні кредити 5-7-9 %", що підтримується Кредитною установою для відбудови Німеччини (KfW)", – додали в Мінфіні.
Інші Новини
Болгарія просить запровадити обмеження ЄС на український мед
Міністр сільського господарства і продовольства Болгарії Георгій Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням про «захисні заходи» проти імпорту меду...
В уряді розповіли, на що витратять $660 млн від Світового банку
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту....
Десятки чеських компаній обходять санкції проти РФ, торгуючи через треті країни – ЗМІ
Чеські державні органи перевіряють десятки компаній за підозрою в обході санкцій проти Росії. Про це поінформували журналісти ČT24. Згідно з...
Банки Китаю блокують рахунки російських компаній через підсанкційні адреси
Російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих китайських банках через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій,...
Російський Центробанк визнав курс долара вищим за 100 рублів
Офіційний курс долара Центрального Банку Росії перевищив 100 рублів, вперше з жовтня 2023 року. Про це пише видання The Moscow...
Укренерго оприлюднило графіки відключення світла на середу
У середу 20 листопада енергетики застосовуватимуть графіки відключення світла з 6:00 до 22:00. З посиланням на пресслужбу НЕК "Укренерго". Зазначається,...
Average Rating