Американське видання The Washington Post написало про дедалі напруженіші стосунки між владою України та США і західними партнерами у питанні щодо боротьби з корупцією, що створює постійну загрозу для додаткової економічної та військової допомоги Києву.
Про це говорить стаття The Washington Post.
"Українські урядовці наполягають на тому, що вони борються з корупцією так само запекло, як їхні війська воюють з російськими окупантами на сході. Але західні уряди, включно зі Сполученими Штатами, кажуть, що цього все ще недостатньо, і це є джерелом дедалі більшої напруженості у відносинах між Києвом і деякими з його найсильніших прихильників, що створює постійну загрозу для додаткової економічної та військової допомоги".
У матеріалі йдеться про гучні справи та антикорупційні органи, але, як зазначає The Washington Post, американські посадовці, включно з держсекретарем Ентоні Блінкеном, кажуть, що цього все ще недостатньо.
Видання посилається на українських чиновників, які кажуть, що ці справи є свідченням узгоджених і успішних зусиль у боротьбі з хабарництвом. Однак усі обвинувачені наполягають на своїй невинуватості, і їхні справи ще не дійшли до суду.
"Те, що кількість справ подвоїлася, не означає, що корупції стало вдвічі більше. Навпаки: Це означає, що ми працюємо вдвічі ефективніше, ніж раніше", – цитує видання очільника САП Олександра Клименка.
Західні столиці, зазначає WP, однак, не такі у цьому впевнені. На кону боротьби з корупцією в Україні стоять мільярди – не лише власні податкові кошти, а й західна військова та економічна допомога.
"Хоча прямих звинувачень у нецільовому використанні чи привласненні американських грошей або зброї не надходило, члени Конгресу від Республіканської партії називали корупцію однією з причин перешкоджання наданню пакету допомоги на суму 61 мільярд доларів – багатомісячна затримка дозволила російським військам просунутися вперед", – йдеться у матеріалі.
За даними видання, зустріч у травні між президентом Володимиром Зеленським і держсекретарем США Ентоні Блінкеном (остання зустріч Блінкена з Зеленським в Києві відбулася у травні – ред.) була напруженою – український лідер висловив свою вдячність за військову допомогу США, але, за словами людей, знайомих з ходом дискусії, був розчарований тим, що Блінкен зосередився на питаннях корупції.
"Багато хто в таборі Зеленського в приватних розмовах стверджує, що, хоча корупція залишається проблемою, антикорупційні зусилля відволікатимуть від того, що, на їхню думку, має бути головним: перемоги над Росією", – пише WP.
При цьому, зазначає The Washington Post, українські високопосадовці скаржаться, що американці та європейці часто використовують стереотип про корумпованість України як привід для затримки або протидії життєво необхідній допомозі, "і що це звинувачення є не лише кліше, але й свідченням лицемірства в столицях, які мають власні проблеми з корупцією".
Держсекретар США Ентоні Блінкен у промові в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського в межах візиту до української столиці 14 травня заявив, що Україні потрібно не лише перемогти РФ, а й також здолати корупцію всередині країни, щоб не "стати схожою на Росію".
Блінкен закликав владу України до продовження реформ із тим, щоб вони не лише ухвалювались, а й втілювались та мали відчутний вплив на життя людей.
"Це означає викорінення лиха корупції раз і назавжди. Перемога України на полі бою не дасть їй стати частиною Росії. Перемога у війні з корупцією не дасть Україні стати схожою на Росію", – наголосив дерєсекретар.
Інші Новини
У Словенії затримали протестувальника, який влаштував провокацію під час візиту Зеленської
У столиці Словенії Любляні стався інцидент під час візиту першої леді України Олени Зеленської, після якого поліція затримала одного чоловіка....
Зеленський: США сильніші за Путіна і мають більше можливостей закінчити війну
Президент Володимир Зеленський вважає, що правитель Росії Володимир Путін слабший за Сполучені Штати, які мають більше можливостей для того, щоби...
У Пентагоні не бачать ознак про можливе застосування РФ ядерної зброї
Коментуючи публікацію Росією своєї нової переглянутої ядерної доктрини, у Пентагоні заявили, що не здивовані таким рішенням Москви, але не бачать...
Україна не прийме жодних компромісів щодо своїх територій – Сибіга в США
Україна, яка продовжує важку боротьбу за виживання, не прийме жодних ініціатив з «половинчастими» рішеннями, які передбачають компроміси щодо нашого суверенітету...
Опитування показало, що 52% українців хочуть завершення війни через переговори
52% українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни, а 38% вважають, що потрібно воювати до перемоги. З...
Ердоган дав зрозуміти, що не схвалює рішення бити ATACMS по Росії
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що не підтримує рішення США дозволити Україні застосовувати американські ракети ATACMS по території...
Average Rating