Read Time:1 Minute, 14 Second

Кабінет міністрів 25 червня схвалив Національний план з енергетики та клімату (НПЕК) на період до 2030 року.
Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Зазначається, що НПЕК є стратегічним документом, який спрямований на узгодження екологічної, енергетичної та економічної політики для сталого розвитку України.
Україна розробила НПЕК відповідно до вимог Регламенту (ЄС) 2018/1999 та з урахуванням найкращих практик країн – членів ЄС, у межах своїх зобов'язань як договірної сторони Енергетичного Співтовариства та у процесі набуття членства в ЄС, зазначили у Мінекономіки.

Серед основних цілей НПЕК, зокрема:
скорочення викидів парникових газів на 65% порівняно з рівнем 1990 року; досягнення 27% частки відновлюваних джерел енергії у загальному кінцевому енергоспоживанні; поглиблення диверсифікації джерел і шляхів постачання енергоресурсів – не більше 30% від одного постачальника; первинне споживання енергії не більше 72,224 млн т н.е., кінцеве споживання енергії 42,168 млн т н.е. (т н.е. – тонна нафтового еквівалента).
"Уряд схвалив Національний план з енергетики та клімату у той самий день, коли розпочалися переговори про вступ до Європейського Союзу. Це символічно, оскільки створення цього документу є важливою частиною євроінтеграційного процесу. Національний план був підготовлений у рекордно короткі строки – менше ніж за рік", – наголосила перша віцепрем'єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, потреби в інвестиціях сукупно становлять від 41,5 млрд дол США. Його реалізація не лише сприятиме декарбонізації економіки України, а й відкриє значні можливості для залучення ресурсів для виконання Плану.
Нагадаємо:
Найбільші банки України підписали меморандум про пільгове кредитування відновлення енергоінфраструктури.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Держборг України зріс на 100 млрд гривень: що стало причиною
Наступна новина У Міносвіти пропонують зміни на наступний навчальний рік