Бізнес другий місяць поспіль негативно оцінив результати своєї діяльності. У червні індекс очікувань ділової активності (ІОДА) знизився до 43.6 з 48.0 у травні. Про це йдеться в повідомленні НБУ.
Бізнес у червні вдруге поспіль надав негативні оцінки ділової активності. Серед причин, що на це вплинули виділяють:
збереження невизначеності щодо тривалості війни; зростання витрат бізнесу через дефіцит електроенергії внаслідок російських атак на енергосистему та підвищення тарифів; слабкий інвестиційний попит; погіршення курсових очікувань; несприятливі тенденції на ринку праці; значний дефіцит кваліфікованих працівників.
Зазначається, що підприємства промисловості послабили оцінки щодо результатів своєї діяльності на найближчу перспективу під впливом погіршення безпекової ситуації, значних перебоїв з енергопостачанням та зростання виробничих витрат: секторальний індекс у червні становив 45.5 (у травні – 48.8).
Підприємства торгівлі зберегли негативні очікування на тлі ускладнення ситуації з енергопостачанням, підвищення тарифу на електроенергію та погіршення курсових очікувань: секторальний індекс – 46.4 (був – 47.7).
Підприємства будівництва також значно послабили свої оцінки через слабкий інвестиційний попит, тривалі відключення електроенергії та брак кваліфікованих працівників: секторальний індекс – 43.0 (був – 49.8).
Підприємства сфери послуг вдруге поспіль оцінили результати своєї економічної діяльності та погіршили очікування щодо економічних перспектив, зважаючи на відплив кваліфікованих кадрів, збільшення витрат через дефіцит електроенергії та зниження попиту: секторальний індекс знизився до 39.7 (з 47.2).
Підприємства промисловості, торгівлі та сфери послуг спрогнозували посилення темпів зростання як закупівельних цін, так і цін на власну продукцію, натомість будівельники були налаштовані на їх незначне сповільнення.
В повідомленні йдеться, що ситуація на ринку праці погіршилася. Керівники підприємств усіх секторів очікували на скорочення загальної чисельності працівників, найсуттєвіше – у сфері послуг.
Після двох місяців позитивних настроїв поспіль у травні бізнес погіршив оцінки результатів своєї діяльності.
У квітні бізнес другий місяць поспіль позитивно оцінив поточні результати своєї діяльності, адаптувавшись до складних умов повномасштабної війни.
Інші Новини
НАБУ та САП завершили слідство щодо Коломойського
НАБУ і САП відкрили матеріали справи за підозрою колишнього кінцевого бенефіціарного власника ПАТ КБ "ПриватБанк" та п’ятьох членів організованої ним...
Автомобільний гігант США втратив понад мільярд доларів через мита Трампа
General Motors заявила про зниження прибутку на 1,1 мільярда доларів у другому кварталі 2025 року, що стало результатом нових митних...
Євросоюз у першому півріччі імпортував металопродукції з РФ на 1 млрд євро
Європейський Союз (ЄС) за підсумками січня-травня 2025 року імпортував 2,57 млн т (+1,1% р./р.) металургійної сировини російського походження. Витрати на...
Індійський мільярдер почав шукати заміну нафті з РФ – Bloomberg
Найбільший нафтопереробний завод, що належить індійському мільярдерові Мукешу Амбані, почав шукати альтернативу російській нафті. Про це повідомляє Bloomberg.Закупівельна політика індійської...
РФ вночі атакувала енергетичну інфраструктуру “Укрзалізниці”
У ніч на 23 липня російські терористи завдали цілеспрямованих ударів по енергетичній інфраструктурі "Укрзалізниці" у Сумській та Полтавській областях. З...
Банки планують пом’якшувати умови кредитів для населення – опитування НБУ
У ІІІ кварталі 2025 року українські банкіри очікують зростання попиту населення як на іпотеку, так і на споживчі кредити. Банки...
Average Rating