НАТО на саміті у Вашингтоні має гарантувати тривалу і безперервну підтримку України у протидії російській агресії, а також щонайменше підтвердити невідворотність шляху України до Альянсу. Про це заявив глава Польської держави Анджей Дуда під час спільної пресконференції з президентом Албанії Байрамом Бегаєм у Варшаві.
“Ми говорили про те, що НАТО має гарантувати Україні тривалу і безперервну підтримку доти, доки ця допомога буде потрібною, аби ефективно захищатися від російської агресії”, – наголосив Дуда.
Він підкреслив, що Північноатлантичний альянс на саміті має гарантувати “щонайменше невідворотність стежки України до НАТО, тобто що це залежатиме виключно від волі українського суспільства”.
Президент РП також подякував Албанії за надання Україні військової допомоги для протидії російській агресії.
За словами Дуди, НАТО має розпочати “нову стратегічну політику” щодо Росії. Це означає, що Брюссель повинен перестати керуватися у відносинах з РФ основоположним актом НАТО-Росія, який Москва давно вже багато разів порушила, зокрема у питаннях нерозповсюдження ядерної зброї, розташовуючи її в Білорусі, а також значної мілітаризації Калінінградської області, що межує з Польщею, сказав він.
“Зараз потрібна нова і тверда політика щодо Росії, яка захистить східний фланг, весь вільний світ від російського імперіалізму і російської агресії”, – наголосив Дуда.
Президент Польщі підкреслив, що двома “фундаментальними пунктами” на саміті НАТО мають бути постійна підтримка Києва до завершення війни і відновлення територіальної цілісності України у її міжнародно визнаних кордонах, а також тверда політика щодо Росії.
Дуда також зазначив, що пріоритетом Польського головування в Раді ЄС у першій половині наступного року будуть дії, спрямовані на інтеграцію Албанії, інших країн Західних Балкан, а також України і Молдови до Євросоюзу.
Своєю чергою Бегай наголосив, що найкращим засобом для протидії російській агресії є об’єднана Європа, а отже, розширення Євросоюзу. Він висловив сподівання, що Польське головування в ЄС у першому півріччі наступного року значно вплине на процес євроінтеграції всього балканського регіону. Російську агресію в Україні президент Албанії назвав "найбільшою загрозою для миру і безпеки в Європі".
“Албанія висловлює свою повну солідарність з Україною і підтримує суверенітет і територіальну цілісність України”, – наголосив албанський лідер.
Він додав, що у контексті російської агресії Україну треба підтримувати так довго, скільки вона цього потребуватиме.
“Це не благодійність, а наша спільна інвестиція у наше майбутнє і мир у світі. Ми віримо у майбутнє України в євроатлантичній родині і ми підтримуємо прагнення України стати членом НАТО”, – підкреслив Бегай.
Він нагадав, що кілька місяців тому Албанія спільно з Україною організували саміт Україна – Західні Балкани, під час якого усі країни Західних Балкан висловили свою підтримку Україні, засуджуючи неспровоковану російську агресію проти України.
Інші Новини
У Празі очікують на візит Володимира та Олени Зеленських – ЗМІ
4 травня до Праги має прибути президент України Володимир Зеленський разом із дружиною Оленою. Про це пишуть чеські ЗМІ, офіційного...
Дослідження показало, чи виграє Зеленський у Залужного у можливих виборах
Понад 70% українців готові голосувати на президентських виборах, якщо вони відбудуться цього року Близько 41% українців, які визначились із своєю...
У Донецькій та Херсонській областях через обстріли троє загиблих та понад 10 поранених
У Донецькій та Херсонській області за 3 травня загинули троє людей та більш як 10 отримали поранення. З посиланням на...
Зеленський: Україна готує нову зустріч радників з нацбезпеки
Україна хоче провести ще одну зустріч радників з питань національної безпеки за участю США, Британії, Франції та Німеччини. Поки точної...
У РФ відповіли погрозами Зеленському: 10 травня у Києві може не настати
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв і прессекретарка Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова погрозами відповіли президенту Володимиру Зеленському,...
Зеленський назвав два варіанти розміщення військового контингенту в Україні
Наразі партнери обговорюють два сценарії розміщення військового контингенту в Україні. Різниця полягає у кількість військових, які будуть відправлені в Україну.Про...
Average Rating