Посли 27 країн Європейського Союзу зберуться в Брюсселі у середу 10 липня для обговорення дій угорського уряду на початку шестимісячного головування Угорщини в ЄС.
Формально нарада за зачиненими дверима має відбутися на вимогу Польщі, яка разом з іншими виголосила застереження після того, як угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан їздив до Москви 5 липня і до Пекіна 8 липня з тим, що угорський керівник називає мирною місією.
Сам Орбан зізнався, що тримав у таємниці від союзників своє турне, яке почалося з поїздки до Києва 2 липня – на другий день після офіційного початку угорського головування в ЄС.
Угорський прем’єр подав суперечливі пояснення своєї ролі, визнаючи з одного боку, що він не був уповноважений Європейським Союзом на переговори і наголошуючи, що діяв як суверенний керівник своєї держави.
Але водночас Віктор Орбан підкреслює, що його діяльність пов'язана з головуванням Угорщини в ЄС і він говорить про намагання впливати на європейську політику й змінити курс, визначений більшістю країн Євросоюзу.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики й безпеки Жозеп Борель в день перебування угорського прем’єр-міністра в Москві оприлюднив заяву, в якій підкреслив, що той візит відбувався "виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною і Росією".
"Прем'єр-міністр Орбан не отримував жодного мандату від Ради ЄС на відвідування Москви. Позиція ЄС щодо загарбницької війни Росії проти України відображена в багатьох висновках Європейської Ради. Така позиція виключає офіційні контакти між ЄС і президентом Путіним. Таким чином прем’єр-міністр Угорщини не представляє ЄС у жодній формі", – підкреслено в заяві.
Приклад Саркозі
Орбан в інтерв’ю швейцарському тижневику Die Weltwoche послався на приклад дій французького президента Ніколя Саркозі, який в час головування Франції в ЄС 2008 року відіграв посередницьку роль в час російсько-грузинської війни.
На відміну від Орбана Саркозі був уповноваженим представником Євросоюзу, коли поїхав 12 серпня 2008 р. на переговори у Москву про припинення вогню, що зупинило війну, але залишило російські війська на значній частині грузинської території.
Попри російську війну і порушення територіальної цілісності Грузії Саркозі виступав за нормалізацію відносин з Росією, хоча чимало країн зокрема на сході Європи були обурені російською агресією.
Інші Новини
У Білому домі прокоментували інформацію про дозвіл на удари ATACMS по РФ
У Білому домі відмовились прямо підтвердити дозвіл Україні на застосування далекобійних ракет по військових цілях, розташованих на території Росії, але...
Євросоюз розширив санкції щодо Ірану за допомогу РФ
Рада ЄС 18 листопада вирішила розширити сферу застосування санкцій проти Ірану у зв'язку з його військовою підтримкою загарбницької війни Росії...
Міністр оборони Німеччини проти надання Україні Taurus
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не вважає, що дозвіл США на удари ракетами ATACMS по території РФ має вплинути на...
Зеленський завтра представить у Раді внутрішній План стійкості – ЗМІ
Президент Володимир Зеленський найближчими днями збирається представити План внутрішньої стійкості України у Верховній Раді. Про це розповіли співрозмовники у фракції...
Україна сподівається на отримання зброї, яку Ізраїль захопив у Газі та Лівані
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сподівається, що ізраїльський уряд схвалить пропозицію передати Україні російську зброю, захоплену у Лівані та...
Республіканці у Конгресі США критикують Байдена за запізнілий дозвіл на удари по РФ
Кілька впливових республіканців у Конгресі розкритикувала адміністрацію президента Байдена за те, що вона місяцями зволікала, щоб дозволити Україні використовувати американську...
Average Rating