Дональд Трамп розглядає можливість скорочення обміну розвідувальною інформацією з членами НАТО, які залежать від США в отриманні тієї інформації, яка допомогла Україні протистояти Росії. Про це повідомляє Politico.
Радники Трампа повідомили країнам-союзникам, що скорочення обміну розвідданими буде частиною ширшого плану зі скорочення підтримки та співробітництва США з альянсом, який складається з 32 країн, за словами трьох європейських чиновників і високопоставленого представника НАТО, яким було надано анонімність для обговорення внутрішніх дискусій.
За словами чиновників, вони дізналися про пропозицію обмежити обмін розвідданими під час обговорення з радниками Трампа ширших планів щодо скорочення участі США в НАТО. Колишній президент неодноразово ставив під сумнів і прагнув послабити альянс під час свого першого президентського терміну.
Скорочення обсягу розвідданих може мати важкі наслідки для безпеки, особливо для України, яка намагається відбити російське вторгнення.
"Саме американська розвідка допомогла переконати багато країн НАТО в тому, що Путін зважився на вторгнення в Україну. Деякі країни не вірили, що у Росії є можливості для проведення успішної військової кампанії", – сказав один європейський чиновник.
Скорочення обміну розвідувальними даними зі США може знизити здатність Європи протистояти російському вторгненню, якщо російський диктатор Володимир Путін вирішить розширити військові операції на континенті за межі України, сказав високопоставлений американський чиновник.
Президент Джо Байден розширив обсяг розвідданих, якими США діляться з іноземними союзниками, особливо тих, що стосуються Росії. Європейські чиновники заявили, що поки що незрозуміло, чи розглядає адміністрація Трампа можливість повернення до колишнього рівня обміну розвідданими або подальшого скорочення.
Побоювання щодо планів Трампа в разі його переобрання виникають на тлі активізації зусиль НАТО зі збору доказів передбачуваних актів саботажу, включно з підпалами, пов'язаними з Росією, по всій Європі.
"Росія прямо зараз здійснює акти підпалу, саботажу і планує вбивства на території союзників, намагаючись підірвати підтримку України серед нашого населення. США розширили обмін розвідувальними даними в рамках НАТО, щоб допомогти в реагуванні на ці диверсійні кампанії. І це має реальний вплив", – сказав високопоставлений представник НАТО.
Інші Новини
Чехія не купуватиме американську зброю для України за схемою Трампа
Премʼєр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що його країна не буде брати участі в проєкті США з закупівлі американської зброї для...
Times назвав Меланію Трамп “несподіваним союзником” Зеленського
У президента України Володимира Зеленського з'явився несподіваний союзник у Білому домі у вигляді дружини президента США Меланії ТрампПро це йдеться...
Трамп заявив, що переглянув своє ставлення до НАТО
Президент США Дональд Трамп більше не вважає Північноатлантичний альянс застарілою структуроюПро це він заявив у інтерв'ю BBC.На його думку, структура...
Стубб позитивно оцінив рішення Трампа про 50-денний термін для зупинки вогню
Президент Фінляндії Олександр Стубб привітав намір президента США Дональда Трампа надати Україні більше озброєння. Про це він заявив у соцмережі...
ЄС не виключає призупинення безвізу для Грузії через її відкат від демократії
Європейський Союз розглядає варіант призупинення безвізового режиму для Грузії для тиску на грузинську владу, що обрала антидемократичний курс. Про це...
У Пентагоні перевіряють двох ключових помічників Гегсета – ЗМІ
Два провідних слідчих органи Пентагону розслідують діяльність двох близьких помічників міністра оборони Піта Гегсета та їхню роль у суперечці навколо...
Average Rating