Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) повідомило про завершення процесу передавання в державне управління рухомого арештованого майна паркового комплексу Межигір'я, колишньої резиденції президента-втікача Віктора Януковича.
Йдеться про рухоме майно, яке було арештоване у межах кримінальних проваджень щодо Януковича після Революції Гідності і за збереження якого з 2014 року стали відповідальними активісти за власною згодою.
"Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці "Межигір’я" стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об'єкта", – йдеться у повідомленні.
Комісія перевірила наявність та оглянула арештовані активи на території парку-пам’ятки, які є складовою інфраструктури паркового комплексу, використовуються в тепло-, електро-, водопостачанні та водовідведенні, а також є складовою інтер’єрів житлових будівель та облаштуванням приміщень охорони державної установи.
Тобто це майно, яке розташоване на державних землях та забезпечує безперебійну роботу об’єкта природно-заповідного фонду України – парку-пам'ятки "Межигір'я".
Загальна кількість оглянутого комісією рухомого майна становить більше ніж 25 000 одиниць, яке розміщено у 121 будівлі та споруді.
Найбільший за кількістю рухомого майна об’єкт – музей "Хонка". Ця будівля загальною площею 3100 кв. м є головною спорудою парку-пам’ятки, налічує 76 приміщень та понад 3600 одиниць рухомого майна.
Також комісія виявила понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані. Зокрема, твори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри тощо, а також об'єкти управління системами водопостачання та опалення, тобто цінне майно, яке також буде стягнуто в дохід держави.
З моменту офіційного відкриття всі надходження від функціонування державного "Межигір’я" надходитимуть до державної скарбниці, запевнили в АРМА.
Довідка. У 2007 році Віктор Янукович, який очолював Кабінет міністрів, передав Межигір'я до статутного фонду держкомпанії "Надра України", яка віддала його фірмі "Медінвесттрейд" у нерівноцінний обмін на дві нежитлові будівлі у Києві за адресою Паркова алея, 3 і Паркова алея, 5-7. За два місяці – у листопаді 2007 року – компанія "Медінвесттрейд" продала резиденцію Межигір'я фірмі "Танталіт", яка володіла комплексом до втечі Януковича з України.
З 2014 року представники громадської організації "НПУ "Межигір'я" були відповідальними за збереження майна парку. Після створення у 2023 році законом України державної установи "Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення "Межигір’я" уряд передав усі права на майно та земельні ділянки цій державній організації.
Інші Новини
МВФ дещо покращив прогноз зростання економіки України
Міжнародний валютний фонд несуттєво покращив прогноз зростання реального ВВП України до 4% у 2024 році, а також до 2,5-3,5% у...
“Укренерго” скоротило графіки відключень та скасувало обмеження для низки регіонів
"Укренерго" розпорядилося на 20 листопада застосувати одну чергу відключень світла замість однієї-двох попередніми днями. Крім того, графіки скасовано у низці...
Болгарія просить запровадити обмеження ЄС на український мед
Міністр сільського господарства і продовольства Болгарії Георгій Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням про «захисні заходи» проти імпорту меду...
В уряді розповіли, на що витратять $660 млн від Світового банку
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту....
Десятки чеських компаній обходять санкції проти РФ, торгуючи через треті країни – ЗМІ
Чеські державні органи перевіряють десятки компаній за підозрою в обході санкцій проти Росії. Про це поінформували журналісти ČT24. Згідно з...
Банки Китаю блокують рахунки російських компаній через підсанкційні адреси
Російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих китайських банках через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій,...
Average Rating