Експорт агропродовольчої продукції з України у січні-червні 2024 року збільшився проти тогорічних показників на 5% до 12,451 млрд доларів. Основними ринками збуту залишаються країни Європейського Союзу, Азії та Африки.
За розрахунками співробітників Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", частка експорту агропродовольчої продукції в загальному експорті України за результатами шести місяців 2024 року складає 64%.
При цьому спостерігається нарощування поставок до Євросоюзу, який третій рік поспіль виступає головним ринком збуту, а також Африки, тоді як експорт продовольства в Азію знижується.
Країни – члени ЄС за січень-червень 2024 року закупили понад 50% українського продовольства на 6,285 млрд доларів, на 4% перевищивши показник за відповідний період минулого року.
За І півріччя 2024 року країни Азії закупили на 3,909 млрд доларів, що на 9% менше, ніж за відповідний період 2023 року. Частка Азії за цей період склала 31%.
Обсяги експорту до країн Африки становили 1,475 млрд доларів, перевищивши торішній показник у 1,7 разу. Частка цього регіону дорівнювала 12% від загального експорту аграрної продукції з України.
Рейтинг країн-імпортерів
За результатами І півріччя 2024 року рейтинг країн – імпортерів української агропродукції зі значним відривом очолює Іспанія, якій було продано аграрної сировини і готових продуктів на суму 1,518 млрд доларів. Це забезпечило їй частку в 12% у географічній структурі нашого експорту.
Другу позицію, як і за підсумками всього минулого року, здійснивши закупівлі на суму 946 млн доларів, утримує Китай, частка якого склала приблизно 8%.
Туреччина, яка за обсягами закупівель українського продовольства традиційно входить до топ-3, імпортувала агропродукції на суму у 926 млн доларів, тобто понад 7% від загальної вартості.
Значну виручку українські експортери отримали також з Єгипту (910 млн доларів), Нідерландів (831 млн доларів), Польщі (733 млн доларів), Італії (632 млн доларів), Румунії (582 млн доларів), Німеччини (471 млн доларів) та Індії (351 млн доларів).
Визначальними групами продукції в товарній структурі аграрного експорту України, як і раніше, виступають зернові культури (5,264 млрд доларів), олії та жири (3,079 млрд доларів), олійні культури (1,061 млрд доларів), залишки і відходи харчової промисловості (821 млн доларів), м’ясо та субпродукти (505 млн доларів). Разом вони забезпечили 86% виручки від продажу на ринки країн світу.
Інші Новини
Курс валют НБУ на 5 травня
Курс основних валют, встановлений Національним банком України у понеділок, 5 травня 2025 року Курс долара порівняно з 4 травня зріс...
У Мін’юсті роз’яснили, хто має право на компенсацію за пошкоджене майно
Внаслідок повномасштабної агресії Росії тисячі українців опинилися у складній життєвій ситуації — їхнє житло було зруйноване чи суттєво пошкоджене. Водночас,...
Уоррен Баффет залишає посаду гендиректора Berkshire
Відомий американський інвестор і підприємець Уоррен Баффетт планує залишити пост генерального директора фінансово-холдингової компанії Berkshire Hathaway до завершення 2025 року....
Франція виготовить для України 1200 “розумних” авіабомб – ЗМІ
У Франції планують виробити протягом цього року 1 200 керованих авіаційних бомб AASM Hammer на противагу 830 комплектам у 2024-му....
Угода зі США стосується копалин на всій території України: подробиці
Угода зі США про інвестиційний фонд відбудови визнає територіальну цілісність України та стосується всіх корисних копалин на її території.Про це...
Угода про надра вимагає змінити Бюджетний кодекс: у Раді з’явився законопроект
Уряд вніс у Верховну Раду законопроект про зміни у Бюджетний кодекс. Це необхідно для реалізації угоди про надра зі Сполученими...
Average Rating