Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вказують, що проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії кодифікує терміни, щоб узаконити переслідування тих, хто не згідний з політикою Кремля і його війною проти України.
У звіті зазначають, що Росія робить кроки з кодифікації термінів, що розширюють російське офіційне визначення переслідуваного екстремізму в рамках її постійних зусиль з кримінального переслідування і придушення внутрішньої опозиції Кремлю і його війні в Україні.
Міністерство внутрішніх справ Росії опублікувало 22 липня проєкт нової російської так званої контртерористичної стратегії, яка встановлює юридичні визначення "русофобії" та "ксенофобії", а також змінює визначення "радикалізму", "протидії екстремізму" та "суб'єктів протидії екстремізму".
ISW зазначає, що ці визначення, особливо положення, що формулює підтримку змін до російської Конституції як "радикалізм", намагаються інформаційно пов'язати і навіть визначити опозицію до нинішніх дій і структури російського уряду як етнічну нетерпимість до росіян, які підтримують політику Кремля і війну в Україні, ненависть до російської культури та історії, а також підтримку держав, "недружніх" до Росії у свідомості росіян.
Аналітики додають, що Кремль також, ймовірно, прагне використовувати ці визначення і подальші переслідування, щоб вислужитися перед російськими так званими ультранаціоналістами, оскільки останнім часом Кремль посилює боротьбу з нелегальною міграцією на тлі етнічної напруженості під виглядом боротьби з екстремізмом, але не в змозі адекватно протистояти загрозі ісламського екстремізму в самій Росії.
Нещодавні зусилля Кремля з розширення визначення екстремізму, що підлягає кримінальному переслідуванню, та репресії в інформаційному просторі, вірогідно, були спрямовані на заохочення самоцензури серед інакомислячих росіян, а новий проєкт контртерористичної стратегії, ймовірно, також має на меті переконати росіян, що опозиція політиці та війні Кремля – це опозиція ширшому російському суспільству, культурі та ідеалам.
У пояснювальній записці до проєкту контртерористичної стратегії зазначається, що "вирішення" проблеми внутрішнього екстремізму вимагає змін у "всіх сферах державної політики, включаючи національну, міграційну, молодіжну, культурну та інформаційну (політику)".
У тій же записці також підкреслюється важливість "зміцнення традиційних російських правових і моральних цінностей", одночасно протидіючи поширенню "радикального націоналізму і неонацизму в умовах проведення спеціальної військової операції (війни в Україні) і включення нових територій (незаконно окупованих українських земель)".
Експерти підсумовують: Кремль, ймовірно, спиратиметься на наративи та ідеології, що просувають внутрішній націоналізм, щоб створити інформаційні умови для своєї тривалої військової операції в Україні та майбутньої ворожості до інших держав, які Кремль вважає ворожими, під "русофобськими" та іншими "екстремістськими ярликами".
Ключові висновки ISW за 22 липня
Росія і Північна Корея посилюють співпрацю в судовій сфері. Росія робить кроки з кодифікації термінів, що значно розширюють російське офіційне визначення екстремізму, який підлягає кримінальному переслідуванню, в рамках постійних зусиль з кримінального переслідування та стримування внутрішньої опозиції до Кремля і його війни в Україні. Влада Курської області призначила критично налаштованого російського так званого військового блогера на посаду радника в обласній адміністрації, що, ймовірно, є частиною більш широких зусиль Кремля, спрямованих на заспокоєння критично налаштованих коментаторів шляхом надання їм певних репутаційних поступок в обмін на їхню більшу інформаційну лояльність. Українські війська завдали ударів з безпілотників по російській нафтовій інфраструктурі в Краснодарському краї та військовій авіабазі в Ростовській області 22 липня. За повідомленнями, грузинська влада оголосила в розшук близько 300 громадян Грузії, які служили добровольцями в Грузинському легіоні разом з українськими військами. Нещодавно російські війська просунулися вперед поблизу Вовчанська, Сіверська, Торецька і Донецька.
Інші Новини
Енергоатом відреагував на погрози Кремля вигнати МАГАТЕ із ЗАЕС
Російські окупанти погрожують зупинити роботу місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Це є актом ядерного тероризму. Про це заявила пресслужба Енергоатому. «Погрози...
Шольц наступного тижня обговорить із Сі Цзіньпіном війну в Україні – ЗМІ
Канцлер Німеччини Олаф Шольц проведе зустріч із лідером Китаю Сі Цзіньпіном під час саміту G20 у Бразилії наступного тижня. З...
Дають надію на послаблення ізоляції – МЗС України про розмову Шольца і Путіна
Телефонна розмова канцлера Німеччини Олафа Шольца з російським диктатором Володимиром Путіним не допоможе досягти справедливого миру. Глава Кремля розцінює вмовляння...
Шольц після розмови з Путіним зателефонував Туску
Після телефонної розмови з російським диктатором Володимиром Путіним канцлер Німеччини Олаф Шольц зв'язався з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском. Про це...
“Мінська-3” не буде: Зеленський прокоментував дзвінок Шольца до Путіна
Президент України під час вечірнього звернення відреагував на телефонний дзвінок канцлера Німеччини Олафа Шольца до Путіна. "Канцлер Шольц казав мені,...
Трамп не залишить Україну без зброї та допомоги – Politico
Новообраний президент Дональд Трамп не позбавлятиме Україну ні зброї, ні допомоги. Навіть попри те, що він хоче швидкого завершення війни....
Average Rating