Глави МЗС Словаччини та Угорщини Юрай Бланар і Петер Сійярто провели переговори в Нью-Йорку з російським колегою Сергєєм Лавровим.
Міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар, як він сам розповів у Facebook, зустрівся з Лавровим і обговорив з ним, серед іншого, "словацькі інтереси у сфері енергетичної безпеки".
Глава угорського МЗС Петер Сійярто також провів переговори з Лавровим у середу, повідомило агентство MTI.
Словаччина разом з Угорщиною наразі є єдиними країнами Європейського Союзу, які значною мірою пристосовуються до Росії, незважаючи на її агресію проти України.
За словами Бланара, він зустрівся з Лавровим на прохання російської сторони.
"Ми в першу чергу обговорили інтереси Словаччини у сфері енергетичної безпеки. Це стосується ядерного палива, наявних нафти і газу. В інтересах Словаччини зберегти існуючі коридори для їх транзиту, навіть якщо ми працюємо над їх диверсифікацією", – повідомив Бланар.
"Я також повторив послідовну позицію Словаччини щодо конфлікту в Україні, наголосивши на порушенні міжнародного права та необхідності пошуку мирного рішення", – зазначив словацький міністр, додавши, що інші світові держави також повинні гарантувати "справедливий і стійкий мир".
Будапешт своєю чергою заявив, що "підтримка відносин з Росією і розвиток співпраці в сферах, не зачеплених санкціями, відповідає інтересам Угорщини".
За словами Сійярто, "міністр закордонних справ Росії завжди намагався задовольнити вимоги угорського уряду, був позитивно налаштований і відкритий до вирішення важливих питань, які стосуються обох сторін".
У заяві також йдеться, зокрема, про те, що міністр підтвердив "мирну позицію" Угорщини і надію на "припинення вогню, мирні переговори і закінчення війни".
Бланар і Сійярто також зустрічалися з Лавровим у березні на регіональному форумі в Туреччині, за що їх розкритикували, зокрема, партнери з Вишеградської групи. Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала оголосив про призупинення чесько-словацьких міжурядових консультацій невдовзі після згаданої зустрічі.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск тоді звернув увагу, серед іншого, на те, що зустріч з Лавровим відбулася в день похорону російського опозиціонера Алексєя Навального, який помер у виправній колонії в Сибіру в лютому.
Відколи новий уряд Роберта Фіцо вступив на посаду в жовтні минулого року, Братиславу критикували за її позицію щодо війни або за припинення військової допомоги Києву з державних запасів.
До цього часу єдиною країною, яка підтримувала тісні відносини з Росією, була Угорщина на чолі з прем'єр-міністром Віктором Орбаном.
Інші Новини
Сеул і Пекін будуть співпрацювати на противагу союзу Росії і КНДР
Південна Корея і Китай працюватимуть для сприяння регіональному миру та стабільності у відповідь на зростання військової співпраці між КНДР і...
Трамп хоче призначити ведучого на Fox Business міністром фінансів США – WSJ
Обраний президент США Дональд Трамп має намір призначити Ларрі Кудлоу, колишнього директора Національної економічної ради, а нині фінансового аналітика та...
Розвідники США шоковані рішенням Трампа назначити Габбард главою розвідки – Time
Співробітники американської розвідки шоковані рішенням новообраного президента Дональда Трампа призначити Тулсі Габбард на посаду директорки Національної розвідки США. Про це...
В Ірані будують укриття для російських винищувачів Су-35С – Defense Express
Іран може зводити укриття для російських винищувачів Су-35С. З'явилися відповідні супутникові знімки. З посиланням на Defense Express. Видання звернуло увагу,...
Абхазія після штурму парламенту опозицією скасувала угоду з РФ
Влада самопроголошеної Абхазії, яку визнає Росія, вирішила відкликати законопроєкт про ратифікацію інвестиційної угоди з РФ. Про це заявила пресслужба так...
Ізраїль знищив центр із розробки ядерної зброї в Ірані – ЗМІ
Армія Ізраїлю під час атаки наприкінці жовтня знищила активний надсекретний дослідницький центр з розробки ядерної зброї в Ірані. З посиланням...
Average Rating