Міністерство соціальної політики України підготувало постанови Кабінету міністрів України "Деякі питання реалізації експериментального проекту щодо надання базової соціальної допомоги".
Про це говорить проект, розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ).
Проектом пропонується надавати базову соціальну допомогу найуразливішим категоріям населення як основний засіб подолання бідності та реагування на складні життєві обставини.
Розмір базової соціальної допомоги
Розмір базової соціальної допомоги визначається як різниця між сукупним розміром базової величини для кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї.
Розмір базової величини становить 4 500 гривень. Розмір базової величини для сім’ї визначається на рівні 100% від такої базової величини для першого члена сім’ї (уповноваженого представника сім’ї) та 70% від такої базової величини – для кожного наступного члена сім’ї, відповідно до яких розраховується допомога.
Кому призначається допомога
Базова соціальна допомога призначатиметься лише за бажанням людини. При цьому не скасовуватиметься право на отримання іншого виду допомоги (у разі відмови від отримання базової соціальної допомоги).
Заява про намір та заява про призначення подаються членом сім’ї, який отримує один або декілька з таких видів державної допомоги:
державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям; допомогу на дітей одиноким матерям; допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам; державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.
Базова допомога пенсіонерам
Для осіб, які набули право на пенсію за віком, розмір базової величини пропорційно їхньому страховому стажу і становить:
для осіб зі страховим стажем менше ніж 10 років – 53%; для осіб зі страховим стажем від 10 до 20 років – 62%; для осіб зі страховим стажем від 20 до 30 років – 70%; для осіб зі страховим стажем 30 і більше років – 88%.
Раніше Міністерство соціальної політики України підготувало проекти змін до законів щодо надання базової соціальної допомоги та соціальних стипендій. Пропонувалося відмовитися від прожиткового мінімуму при встановленні розмірів виплат.
Інші Новини
У ПФУ роз’яснили порядок виплати пенсіонерам до Дня незалежності
Уряд України ухвалив рішення про разову грошову допомогу деяким категоріям українців до Дня Незалежності. Виплати буде проводити Пенсійний фонд.Про це...
FT: Магазини Zara та Bershka працюють в РФ, але під іншими вивісками
Іспанська Inditex, яка володіє брендами Zara, Bershka та Pull & Bear, вийшла з Росії у спосіб, що фактично дозволяє їй...
Як зміняться ціни в Україні: очікування аналітиків, банкірів та населення
Інфляція в Україні вже підскочила до 15%. Фінансові аналітики, банкіри та населення очікують уповільнення зростання цін. Про це свідчать дані...
У реєстрі збитків відкрили компенсацію за знищену нежитлову нерухомість
У Міжнародному реєстрі збитків відкрили нову категорію — тепер постраждалі від війни можуть подати заяву на компенсацію за пошкодження чи...
Продажі електромобілів Xiaomi знизилися після смертельної аварії
Продажі електромобіля Xiaomi SU7 у Китаї значно знизилися після смертельної аварії в березні та звинувачень у неправдивій рекламі. Як пише...
FT: Американські компанії вперше лідирують на ринку єврооблігацій
Американські компанії масово виходять на борговий ринок Європи. Їх приваблюють нижчі ставки, порівняно з США, та бажання захиститися від валютних...
Average Rating