Китайський уряд веде масштабну шпигунську діяльність, використовуючи не лише спецслужби, а й приватні компанії та цивільних осіб для збору інформації та підриву держав-суперників. Про це йдеться у публікації The Wall Street Journal.
Шпигунська активність має на меті зміцнити економіку Китаю, водночас послаблюючи інші країни.
Лише за останній місяць ФБР заявило, що хакери, пов'язані із китайським урядом, зламали 260 тисяч підключених до Інтернету пристроїв на території США і Європи.
Федеральні посадовці також стверджують, що колишня головна помічниця губернаторки Нью-Йорка була китайською агенткою, а звіт Конгресу виявив, що вантажні крани китайського виробництва в американських портах містили технологію, яка могла давати Китаю змогу непомітно контролювати їх.
Західні спецслужби б'ють на сполох і просять громадськість виявляти пильність, проте глибокі економічні зв'язки між Китаєм і Заходом роблять виявлення шпигунів складним завданням.
Китайська мережа підтримуваних державою хакерів величезна і вважається, що вона перевершує чисельність кіберперсоналу ФБР у співвідношенні 50 до 1. За деякими оцінками, у Китаї над кіберопераціями працюють до 600 тисяч осіб.
Китай зламав енергетичну й водопровідну інфраструктуру США. Це викликає занепокоєння у Вашингтоні, який побоюється, що китайський уряд може серйозно порушити роботу цих критично важливих служб, якщо Китай спробує захопити Тайвань.
Інші гучні прояви китайського шпигунства – масове порушення записів реєстрації виборців у Великій Британії, що розкрило домашні адреси до 40 мільйонів осіб, а також доступ до мереж американських провайдерів широкосмугового зв'язку, що, можливо, дало змогу отримати доступ до прослуховування телефонних розмов, які використовуються у кримінальних розслідуваннях.
На відміну від Радянського Союзу, Китай не надто переймається тим, що його шпигунів виловлюють, і Пекін рідко намагається обмінювати своїх агентів із Заходом.
Європейські чиновники попереджають, що Китай використовує китайських студентів і дослідників, які навчилися більш ефективно уникати підозр.
Децентралізована, приватно-державна структура китайського шпигунського апарату є неабиякою проблемою для Заходу, оскільки їй протидіяти. Крім того, близько десяти років тому Китай зачистив групу посадовців, котрі шпигували на користь США, що зменшило обізнаність Америки про те, що відбувається у Китаї.
Інші Новини
В Естонії заявили, що РФ переміщує системи РЕБ ближче до кордонів НАТО
В уряді Естонії заявили, що Росія посилила свої системи радіоелектронної боротьби поблизу естонських кордонів.Про це на пресконференції в Таллінні сказав...
У Пентагоні хочуть визнати Гегсета непридатним для посади очільника відомства – ЗМІ
Низка чиновників Пентагону готують колективний лист із вимогою відставки міністра оборони США Піта Гегсета. З посиланням на Daily Mail.Джерела видання...
Генпрокурор США повідомляла Трампу, що його ім’я фігурує у “файлах Епштейна” – СNN
Генеральний прокурор США Пем Бонді у травні проінформувала президента Дональда Трампа, що його ім'я фігурує у справі покійного і засудженого...
У Росії розбився пасажирський літак: попередньо, ніхто не вижив
Пасажирський літак Ан-24, що летів із Хабаровська до Тинди з зупинкою у Благовєщенську, припинив виходити на зв'язок за кілька кілометрів...
ЄС готує єдиний пакет торгових заходів проти США на 93 млрд євро
Європейський Союз об’єднає два пакети заходів у відповідь на мита США в єдиний, який стосуватиметься товарів на 93 млрд євро,...
ЗМІ: у Франції набуває обертів конфлікт між Макроном і міністром внутрішніх справ
Засідання французького уряду 23 липня позначилося "крижаними ремарками" між президентом Емманюелем Макроном і очільником МВС Брюно Ретайо після того, як...
Average Rating