Дохід Саудівської Аравії від експорту нафти впав до найнижчого рівня за більш ніж три роки через слабке зростання попиту, що тисне на ціни на нафту. Про це пише агентство Bloomberg.
Доходи від продажу сирої нафти та нафтопродуктів у серпні знизилися до 17,4 мільярда доларів, що на 6% менше, ніж у попередньому місяці, за даними державного статистичного агентства. Це найнижчий місячний дохід із червня 2021 року.
Економіка Саудівської Аравії все ще значною мірою залежить від нафтових доходів, особливо тепер, коли країна розпочала амбітний план розширення технологічного, туристичного та виробничого секторів.
Величезні інвестиції, необхідні для реалізації плану кронпринца Мохаммеда бін Салмана з трансформації економіки, покладаються на нафтові доходи для фінансування ініціатив, спрямованих на зменшення залежності від доходів від вуглеводнів.
Цьому заважають падіння цін на нафту та скорочення виробництва. Світовий еталон нафти Brent цього року знизився приблизно на 1% і торгується на рівні близько 75 доларів за барель.
Зростання споживання нафти було слабким, особливо в Китаї, одному з найважливіших ринків-імпортерів, тоді як нові постачання з таких країн, як США, які зараз є найбільшим виробником нафти у світі, випереджають зростання попиту та тиснуть на ціни.
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) та її союзники обмежують виробництво, щоб підтримати ринок. Це обмежує кількість нафти, яку може продати Саудівська Аравія, лідер цього альянсу.
Ширша група ОПЕК+, до якої входять такі виробники, як Росія, планує зняти деякі з цих обмежень у грудні, хоча залишає можливість зберегти їх, якщо це буде необхідно, щоб уникнути надлишку пропозиції.
Інші Новини
На критичних об’єктах встановили понад 900 МВт резервної генерації
Станом на листопад в Україні на об'єктах критичної інфраструктури встановлено понад 900 МВт резервних потужностей. Про це інформували в Асоціації...
Долар послабшав після оголошення Трампом кандидата в міністри фінансів США
У понеділок курс долара США послабшав, а казначейські облігації США зросли в ціні після того, як новообраний президент Дональд Трамп...
Україна хоче значно збільшити пропускну здатність західного кордону до 2030 року
Україна планує серйозно збільшити пропускну здатність на західному кордоні. Про це заявив заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач....
Працевлаштовані після 18 травня можуть бути заброньовані за новим порядком – Мінекономіки
Військовозобов’язані працівники, які працевлаштувалися після 18 травня 2024 року, можуть бути заброньовані за загальним порядком, як і інші. З посиланням...
У ЄС заявили, що Азербайджан не може постачати російський газ
У Єврокомісії запевняють, що російський газ не може потрапляти до ЄС під виглядом газу з Азербайджану. Про це сказав речник...
Долар чи євро: що краще купувати
Після падіння гривні у першій половині 2024 року на 10% до долара США на валютному ринку вже кілька місяців поспіль...
Average Rating