Служба безпеки та Національна поліція ліквідували ще 4 схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України. Про це пише пресслужба СБУ.
За результатами комплексних заходів у Київській, Харківській, Рівненській, Кіровоградській та Львівській областях затримано організаторів махінацій. Серед фігурантів – посадовці МСЕК та військово-лікарських комісій, а також очільник приватного вишу та шахраї-рецидивісти.
За суми від 5 до 20 тис. американських доларів вони допомагали військовозобов’язаним ухилятися від призову на підставі підроблених документів.
Так на Київщині викрито заступника голови ВЛК одного з районів області, який підробляв для ухилянтів медвисновки щодо непридатності до служби за станом здоров’я.
За даними слідства, посадовець входив до складу злочинного угруповання, що займалося «схемами для ухилянтів», яке правоохоронці нейтралізували у квітні цього.
У Харківській області військова контррозвідка СБУ затримала голову ВЛК Чугуївського району, який торгував фіктивними меддовідками для «списання» ухилянтів з військового обліку.
На Львівщині викрито «схему для ухилянтів», яка діяла в одному з приватних вишів.
За наявними даними, власник університету та ректорат зараховували призовників на навчання поза межами ліцензованих річних обсягів, затверджених Міністерством освіти та науки.
Це дозволяло військовозобов’язаним оформлювати відстрочки на підставі довідок «здобувача освіти».
Під час обшуків у власника вишу виявлено протитанковий гранатомет, гвинтівки, карабіни та майже 5 тис. набоїв різного калібру. Його затримано та взято під варту.
У Кіровоградській області затримано двох шахраїв-рецидивістів, які продавали ухилянтам фіктивні довідки про «інвалідність». Для підробки документів фігуранти використовували особисті зв’язки у МСЕК.
На Рівненщині підозру отримали ще п’ять учасників корупційної схеми ухилення від призову, яку правоохоронці ліквідували у жовтні цього року. Серед фігурантів – посадовиця МСЕК, заввіділення місцевої лікарні та ще двоє лікарів.
За всіма викритими фактами зловмисникам повідомлено про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за такими статтями Кримінального кодексу України:
ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів, вчинене повторно);
ч. 1 ст. 366 (службове підроблення).
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Інші Новини
Військовому блогеру Сорду оголосили підозру у шахрайстві на донатах для ЗСУ
Військовому блогеру, який ошукав підписників під час збору коштів для підрозділу ЗСУ повідомили про підозру. Мова йде про щонайменше 350...
Поліція порушила справу через стрілянину під Києвом, співробітнику ТЦК загрожує в’язниця
Поліція порушила кримінальну справу за фактом стрілянини у селі Щасливе Київської області. Працівнику територіального центру комплектування загрожує тюремний термін. З...
Поліція порушила справу через стрілянину під Києвом співробітником ТЦК
Поліція порушила кримінальну справу за фактом стрілянини у селі Щасливе Київської області. Працівнику територіального центру комплектування загрожує тюремний термін. З...
Кабмін прийняв рішення замінити МСЕК новою системою оцінювання інвалідності
Кабінет міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», яка визначає новий порядок проведення оцінювання і...
ГБР викрило підполковника, який змушував солдатів будувати будинки родичам
У Дніпропетровській області викрили командира військової частини. Підполковник примушував підлеглих будувати будинки для своїх родичів. З посиланням на пресслужбу Державного...
Експосадовець Держказначейства задекларував понад $60 млн, розпочато розслідування
На Полтавщині колишній посадовець Державної казначейської служби у декларації за 2023 рік вказав 60 млн доларів, дорогоцінні метали та коштовності....
Average Rating