Міністерство економіки Німеччини доручило державним імпортним терміналам відмовлятися від постачань зрідженого природного газу (LNG) з Росії. Про це пише Financial Times.
Міністерство економіки наказало компанії Deutsche Energy Terminal "не приймати жодних постачань російського ЗПГ".
Міністерство зазначило, що наказ видано з метою захисту "суспільних інтересів, що переважають", і закликало оператора відмовлятися від російського ЗПГ "до подальшого повідомлення".
До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році Німеччина була найбільшим імпортером російського газу в Європі. Коли Путін скоротив постачання газу трубопроводами до Німеччини та інших європейських країн, уряд канцлера Олафа Шольца прискорив пошук альтернатив і побудував низку терміналів для імпорту ЗПГ морем.
У своєму листі Міністерство економіки зазначило, що дозволити таке постачання означало б суперечити самій меті створення терміналів — забезпеченню незалежності Німеччини та ЄС від російського газу.
Німеччина не імпортує російський ЗПГ з моменту вторгнення РФ до України, і вказівка міністерства "гарантує, що це залишається незмінним".
Хоча США та Велика Британія запровадили заборону на російський ЗПГ, ЄС продовжує імпортувати цей вид пального — 20% постачань ЗПГ у Європу походить з Росії.
Більшість російського ЗПГ надходить до Франції, Іспанії та Бельгії за довгостроковими контрактами, від яких компанії не можуть відмовитися, якщо не буде запроваджено повну заборону.
Німецька державна енергетична компанія Sefe має довгостроковий контракт на постачання ЗПГ з російського заводу в Ямалі, водночас майже весь цей обсяг направляється на імпортний термінал у Франції.
Там ЗПГ перетворюється на газоподібний стан і надходить до європейської газопровідної системи. З жовтня 2022 року Німеччина почала отримувати газопровідний газ з Франції.
Інші Новини
Нові санкції ЄС будуть проти російського “тіньового флоту” – Bloomberg
Європейський Союз працює над новим, 15-м пакетом санкцій проти Росії, який буде насамперед спрямований проти так званого "тіньового флоту" танкерів,...
На Південноукраїнській АЕС триває підготовка до будівництва двох енергоблоків
На Південноукраїнській АЕС тривають підготовчі роботи з будівництва двох енергоблоків за технологією АР1000 компанії Westinghouse. З посиланням на пресслужбу ПАЕС....
Польща виділила на Україну на майже 5% свого ВВП з початку вторгнення РФ
Канцелярія президента Польщі оприлюднила інфографіку, з якої випливає, що країна з початку повномасштабного вторгнення Росії виділила на допомогу Україні 4,91%...
Україна має отримати $1,1 млрд траншу від МВФ наприкінці грудня
Україна розраховує наприкінці грудня отримати наступний транш від МВФ у розмірі $1,1 млрд. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за...
Єврокомісія погодила виділення Україні €4,1 млрд траншу
Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 млрд євро в межах Ukraine Facility. Про це заявив глава уряду Денис Шмигаль. За...
Європарламент схвалив резолюцію щодо посилення санкцій проти “тіньового флоту” РФ
Європейський парламент у четвер, 14 листопада, ухвалив резолюцію з вимогою запровадження цільових санкцій проти так званого тіньового флоту Росії. Про...
Average Rating