Read Time:1 Minute, 28 Second

Казахстан планує відправити цього року 1,5 мільйона тонн своєї нафти трубопроводом Баку-Тбілісі-Джейхан (БТД). Про це заявив міністр енергетики Казахстану Алмасадам Саткалієв.
Країна має намір збільшити поставки до 20 мільйонів тонн нафти на рік, однак терміни досягнення цієї мети не розголошуються, йдеться у матеріалі.
Міністр розповів, що, зважаючи на зростання видобутку нафти і введення нових морських проєктів, у середньостроковій перспективі проводиться робота з розвитку додаткових маршрутів транспортування.
"Напрямок БТД на сьогодні є одним із перспективних, оскільки існує зацікавленість у розвитку і планомірному збільшенні обсягів постачання казахстанської нафти у цьому напрямку як з нашого боку, так і з боку азербайджанських партнерів", – зазначив Саткалієв.

Очільник Міненергетики зауважив, що за 10 місяців через трубопровід БТД поставлено 1,2 мільйона казахстанської нафти. Спочатку сировину направляють у порт Актау для подальшого транспортування Каспійським морем. Нафта експортується до Італії, Нідерландів, Франції, Греції, Туреччини та інших країн.
За його словами, у майбутньому Казахстан прагне постачати нафту трубопроводом Баку – Супса (Азербайджан – Грузія), можливі постачання на цьому маршруті можуть становити до 3 мільйонів тонн на рік, тоді як пропускна спроможність сягає 5 мільйонів тонн нафти. Використання цього маршруту знаходиться на стадії обговорення і опрацювання.
На додачу до цього, триває робота над проєктом будівництва трубопроводу Ескене – Курик (Казахстан), передбачувана технічна потужність якого може становити 20-30 мільйонів тонн нафти на рік.
Загалом у 2024 році Казахстан планує експортувати 68,8 мільйона тонн (78%) нафти за видобутку 88,4 мільйона тонн. Основну частину нафти (55,4 мільйона тонн) країна хоче поставляти через Каспійський трубопровідний консорціум. У напрямку Атирау – Самара планується експортувати 8,6 мільйона тонн нафти, до Китаю – 1,1 мільйона тонн, в порт Актау – 3,6 мільйона тонн.
Нагадаємо, Казахстан збільшив експорт нафти в обхід Росії у першому кварталі 2023 року у зв’язку з бажанням скоротити залежність від РФ.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Американці розділилися у питанні продовження допомоги Україні – опитування
Наступна новина Президент Литви допустив причетність РФ до катастрофи літака у Вільнюсі