У грудні на українців чекає низка змін. Насамперед вони стосуватимуться підвищення податків та оновлення правил бронювання для бізнесу. Крім цього, з грудня мають розпочатися виплати "тисячі Зеленського" для всіх українців.
"Історичне" підвищення податків
Закон про підвищення податків набуде чинності 1 грудня 2024 року. Передбачено, що з 1 грудня зокрема зросте розмір військового збору.
Так, з 1,5% до 5% зросте військовий збір із зарплат фізосіб. Виняток – військовослужбовці. Для фізичних осіб-підприємців першої, другої та четвертої групи військовий збір запроваджується у розмірі 10% від мінімальної зарплати (нині це 800 грн).
Для ФОПів третьої групи військовий збір запроваджують у розмірі 1% від доходів.
Крім цього, закон передбачає підвищення ставки податку на прибуток за 2024 рік для банків з 25% до 50%.
Водночас "національний кешбек" звільнили від оподаткування ПДФО та військовим збором у 2024-2025 роках.
Виплата "тисячі Зеленського"
З 1 грудня мають розпочатися виплати "тисячі від Зеленського" для кожного українця. Президент анонсував таку ініціативу ще в жовтні, аби "підтримати населення в зимовий період".
Витратити кошти можна буде на оплату комунальних послуг, мобільного зв’язку, на донати, купівлю квитків в УЗ тощо.
Українці, які не мають доступу до "Дії", зможуть отримати тисячу від Зеленського через відділення "Укрпошти".
Більше про ініціативу президента, читайте у матеріалі: Вовина тисяча. Як працюватиме ініціатива Зеленського і на що можна буде витратити гроші.
Оновлені правила бронювання для бізнесу
З 1 грудня уряд оновлює правила бронювання для бізнесу. Причина таких змін – аудит Міністерства оборони, за результатами якого були виявлені незначні порушення.
Тепер щоб отримати статус "критично важливого" підприємство має відповідати двом умовам:
відсутність податкових боргів;
середня зарплата на підприємстві має бути не менше 20 тис. грн (або 2,5 мінімальних зарплат);
зарплата кожного військовозобов’язаного працівника, якого бронює підприємство – також не менше 20 тис. грн.
Щоправда, остання вимога стосується лише приватного бізнесу. Для державних та комунальних підприємств зарплатний критерій не змінився.
Третій критерій керівник підприємства обирає самостійно з наявних у постанові №76 регіональних чи галузевих критеріїв. Усі бронювання будуть здійснюватись через "Дію".
Відкриття Подільського мосту
З 1 грудня дозволять рух легкових авто та міського пасажирського транспорту загального користування Подільським мостовим переходом через річку Дніпро.
Зокрема, проїзд буде й новозбудованим тунелем, який сполучає мостовий перехід зі з’їздом на вулицю Петра Вершигори в напрямку проспекту Романа Шухевича та житлового масиву Троєщина.
Для великовантажного транспорту Подільський мостовий перехід поки залишиться закритим.
Крім цього, з 1 грудня запускають два додаткових автобусних маршрути по Подільському мостовому переходу – один на Троєщину і ще один на Воскресенку.
Маршрут №110 буде починатися від вулиці Милославської й прямуватиме до станції метро "Площа українських героїв". Він дублює маршрут №61 (Милославська – ст. Троєщина), тому робота останнього буде призупинена.
Маршрут №112 починається від вулиці Івана Микитенка, кінцева зупинка – станція метро "Лук'янівська".
Оновлення в роботі "Укрзалізниці"
З 15 грудня розпочнеться новий сезон в роботі "Укрзалізниці". Перевізник підготував низку додаткових потягів та рейсів міжнародного та внутрішнього сполучення.
Так, з 15 грудня "Укрзалізниця" запускає прямий щоденний поїзд Київ – Будапешт (Угорщина) та потяг Київ – Чоп – Братислава (Словаччина) з пересадкою.
Поїзд №9/10 сполученням Київ – Будапешт курсуватиме у складі стандартних спальних вагонів: купе (4 місця) та люкс (2 місця). Вартість квитка у купейному вагоні – орієнтовно 3 000 грн.
Крім того, планують з 15 грудня запустити потяг маршрутом Київ – Чоп – Братислава, з пересадкою у Чопі. Вартість квитка в купейному вагоні – орієнтовно 1 500 грн.
Щодо змін всередині країни, передбачені запуск нових рейсів, оптимізація маршрутів та скорочення часу в дорозі для багатьох напрямків. Зокрема, додаються нові рейси до Карпат – з Кривого Рогу, Дніпра, Полтави та Кременчука.
Виплати для дітей-сиріт
До Дня святого Миколая, який в Україні відзначають 6 грудня, опікуни та піклувальники дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразово отримають додаткову 1 тис. грн.
Відповідна ініціатива буде реалізована в межах "Зимової підтримки".
Також уряд ухвалив стратегію забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні та план заходів з її реалізації. Основні цілі – комплексна підтримка біологічних родин, щоб діти не потрапляли до закладів догляду, пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Виплата грошової допомоги на дітей взимку
Уряд запровадив виплату одноразової грошової допомоги окремим категоріям осіб для проходження зимового періоду у розмірі 6 500 грн. Допомогу зможуть отримати діти з малозабезпечених сімей.
"Протягом грудня кожна малозабезпечена родина, а також сім'ї-ВПО, у яких є діти або дорослі з інвалідністю І групи, отримають на кожну дитину по 6500 грн", – розповів Денис Шмигаль.
Ці кошти можна витратити на купівлю дітям теплого одягу, взуття та інших речей, які потрібні взимку.
У Мінреінтеграції уточнили, що виплати розраховані на дітей, які станом на 1 листопада 2024 року ще не досягли 18 років. Підтримка виплачуватиметься українцям, які станом на листопад 2024 року є одержувачами допомоги на проживання ВПО та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.
Безкоштовне паркування для захисників
З кінця листопада у Києві запрацювало безоплатне паркування для захисників. Для цього військові мають підтвердити свій статус у застосунку "Київ Цифровий".
Щоб ветерани могли скористатись правом безоплатного паркування, в застосунок додана можливість вносити статус учасника бойових дій, пояснили у КМДА.
Крім того, таке рішення унеможливить ситуації, коли на машини накладають штрафи через відсутність інформації про їхню належність військовим, наголосила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда.
Інші Новини
Іноземці активно скуповують житло у Польщі: українці – попереду всіх
Продажі квартир іноземцям у Польщі встановили новий рекорд у 17330 одиниць за 2024 рік, а головними покупцями виявилися українціПро це...
Bloomberg: Індія запропонувала США нульові мита на сталь та автозапчастини
Індія запропонувала скасування мит на обмежений імпорт сталі, автокомпонентів і фармацевтичної продукції зі США в обмін на дзеркальні умовиПро це...
“Укрзалізниця” призначила додатковий поїзд з Києва до Дніпра: як курсуватиме
"Укрзалізниця" призначила додатковий швидкий поїзд №220/219 Київ - Дніпро на 9 та 11 травня.Про це повідомляє "Укрзалізниця".Як повідомили в УЗ,...
Чи виросте ПДВ в Україні: Гетманцев відповів на чутки про підвищення податків
Чутки про можливе підвищення ПДВ в Україні не відповідають дійсності. Жодних обговорень такого рішення ні з Міжнародним валютним фондом (МВФ),...
На українських АЗС подешевшало пальне: що буде з цінами далі
В Україні ціни на пальне у квітні помітно знижувались слідом за падінням світових котирувань нафти та гуртових пропозицій. Зазначається, що...
На валютному ринку настало літо
Перші травневі дні принесли не лише теплу та сонячну погоду (яка на заході України вже встигла зіпсуватися), а й тишу...
Average Rating