Read Time:1 Minute, 25 Second

Журналісти з'ясували, що останніми роками постачання зброї з Євросоюзу, США та Туреччини до країн, що межують з Росією, суттєво зросли. Йдеться про Вірменію, Грузію, Казахстан, Киргизстан і Узбекистан. Із цих держав, ймовірно, зброя реекспортується до РФ.
Як приклад, експорт гвинтівок і рушниць з Італії до Вірменії за чотири роки зріс у 30 разів — із 68 одиниць у 2019 році до 1862 у 2023-му. Киргизстан, який у 2020−2021 роках не купував італійської зброї, у 2022 році імпортував 882 гвинтівки, а у 2023-му — вже 4434. Грузія за цей же період збільшила імпорт турецьких гвинтівок із 8426 одиниць у 2019 році до 18 843 у 2023-му.
Як пише The Insider, Росія активно закуповує снайперські гвинтівки бренду Beretta. Хоча в червні 2024 року офіційного російського імпортера продукції компанії було внесено до санкційного списку США, сам холдинг Beretta, зареєстрований у Люксембурзі, залишається основним власником російської компанії.
Як зазначає видання, багато російських військових снайперів віддають перевагу західній зброї та боєприпасам, ігноруючи російські аналоги. Це підтверджують результати спортивних змагань військових снайперів, які у вересні відбулися в окупованому Криму. Лише 7 із 36 учасників використовували гвинтівки російського виробництва, а російські набої застосовували лише четверо.

Чому Міністерство оборони Росії не обмежується використанням вітчизняної зброї? Причина полягає в значних недоліках російських снайперських гвинтівок у порівнянні із західними. Вони мають суттєво меншу дальність стрільби, а продукція російських приватних виробників досягла цінового рівня американських та європейських аналогів. До того ж у військах відчувається брак снайперської зброї.
10 грудня у Головному управлінні розвідки МОУ повідомили, що у російських безпілотниках FPV Молния та аналогах Орлана Феникс виявили електронні компоненти іноземного виробництва, зокрема з Китаю, Швейцарії, США та Нідерландів.
Раніше Головне управління розвідки повідомляло про іноземні компоненти у російських дронах Гербера і Пародия.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Попередня новина Україні вирішувати, як забезпечити фронт людьми – глава представництва НАТО
Наступна новина Politico підтвердило, що Макрон та Туск обговорять відправку миротворців в Україну