Сирійські повстанці, які прийшли до влади в Дамаску, отримали безпілотники та іншу підтримку українських розвідників, які прагнули підірвати позиції Росії та її сирійських союзників.
Про це говорить публікація The Washington Post.
За словами обізнаних джерел видання, українська розвідка чотири-п'ять тижнів тому направила близько 20 досвідчених операторів безпілотників і близько 150 FPV-дронів до штаб-квартири повстанців у сирійському Ідлібі, щоб допомогти "Хайят Тахрір аш-Шам" (ХТШ), провідне повстанське угрупування, що базується там.
Допомога з Києва відіграла лише скромну роль у поваленні президента Сирії Башара Асада, вважають західні розвідувальні джерела. Але вона була примітна як частина ширших українських зусиль із прихованого удару по російських операціях на Близькому Сході, в Африці та всередині самої Росії.
Підготовка
Як зазначає автор матеріалу Девід Ігнатіус, таємна програма допомоги України в Сирії не була секретом, хоча високопосадовці адміністрації Байдена неодноразово заявляли, що вони не знали про це.
"Мотивація України очевидна: зіткнувшись із російським тиском усередині своєї країни, українська розвідка шукала інші фронти, де вона могла б розбити носа Росії та підірвати її клієнтів", – йдеться у статті.
Українці оголосили про свої наміри. Kyiv Post у статті від 3 червня процитувало джерело в українській військовій розвідці ГУР, яке повідомило газеті, що "з початку року [сирійські] повстанці, які підтримують українські оперативники, завдали численних ударів по російським військовим об'єктам, представленим у регіоні".
Ця стаття включала посилання на відеокадри, на яких були показані атаки на кам'яний бункер, білий фургон та інші цілі, які були вражені повстанцями, що підтримуються Україною в Сирії. У статті йшлося про те, що операція в Сирії проводилася спеціальним підрозділом, відомим як "Хімік" у складі ГУР, "у співпраці з сирійською опозицією".
Російські офіційні особи вже кілька місяців скаржилися на дії українських воєнізованих формувань у Сирії.
Не тільки Сирія
Операція в Сирії – не єдиний випадок, коли українська військова розвідка діє за кордоном, переслідуючи російських злочинців. У серпні Україна допомогла повстанцям на півночі Малі влаштувати засідку на російських найманців із групи "Вагнера". В результаті атаки 27 липня загинули 84 оперативники Вагнера та 47 малійців.
Андрій Юсов, представник ГУР, через кілька днів заявив, що малійські повстанці "одержали необхідну інформацію, і не просто інформацію, яка дозволила провести успішну військову операцію проти російських військових злочинців". Після атаки Малі розірвала дипломатичні відносини з Україною.
У квітні 2023 року Буданов пообіцяв, що Україна переслідуватиме росіян, винних у військових злочинах "у будь-якій частині світу".
Нагадаємо, сирійські повстанці в ході блискавичного наступу повалили диктатора Бараша Асада, який був змушений тікати і зараз переховується на території Росії. У Москві Асад отримав притулок від свого союзника Путіна .
Інші Новини
Словаччина знімає блокування 18-го пакету санкцій проти Росії – Фіцо
Словаччина вже завтра, 18 липня, зніме блокування 18-го пакета санкцій ЄС проти Росії. Однак одразу після цього починається "другий етап...
Зеленський висловився про 50-денний термін, який Трамп дав Путіну
Президент Володимир Зеленський вважає, що кожен із 50 днів, які Дональд Трамп дав Росії для завершення війни проти України, може...
МЗС обурене санкціями Угорщини щодо українських військових
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга розкритикував рішення Угорщини накласти санкції на трьох українських посадовців через нібито смерть угорця від дій...
Трамп дав Кремлю 50 днів: Білий дім озвучив план тиску на Росію
Президент США Дональд Трамп заявив, що якщо Росія не виконає висунуті вимоги протягом 50 днів, проти неї будуть запроваджені нові...
Плани відправки в Україну “сил стримування” готові, наскільки це можливо – Стармер
"Коаліція рішучих" працює над планами відправки в Україну "сил стримування". Ці плани вже максимально підготовлені - настільки, наскільки це можливо...
Розвідка Нідерландів фіксує зростання загроз диверсій з боку Росії
Нідерланди фіксують збільшення кількість цифрових атак з боку Росії, які спрямовані на підрив стабільності суспільства та створення відчуття тривоги. Про...
Average Rating