Німеччина з партнерами будуть розглядати питання можливого розміщення своїх миротворців в Україні в рамках «безпекових гарантій» лише після того, як для цього складуться умови, а саме буде досягнуто припинення вогню. Про це заявив речник федерального уряду Німеччини Штеффен Гебештрайт на брифінгу.
«Це, можливо, п’ятий крок перед другим… Це питання, яке має багато передумов, найважливішим з яких є встановлення акцептованого обома сторонами припинення вогню… У даний момент Путін продовжує вести свою безжальну загарбницьку війну проти України», – сказав речник і акцентував увагу на останньому масованому ударі по українській енергетиці під час атаки з використанням Росією понад 90 ракет і більше 200 дронів.
При цьому Гебештрайт нагадав про позицію канцлера ФРН щодо неприпустимості участі солдатів Бундесверу у війні в Україні.
Коли ситуація проясниться у післявоєнний період, тоді партнери разом з Україною та між собою муситимуть дуже уважно обговорити всі питання, підкреслив він.
Речник зазначив, що в Берліні взяли до уваги вчорашні заяви лідерів Польщі та Франції, зроблені ними у Варшаві, що дає підстави говорити, що «наразі є спільне розуміння, що це питання не є на порядку денному як таке, яке потребує термінового обговорення та ухвалення рішення, але таке, яке обговорюватиметься у певному майбутньому».
Гебештрайт також запевнив, що на даному етапі Німеччина надає Україні всю можливу військову підтримку, «нічого не притримує».
«Немає наразі в нас нічого, що стояло би на складах, було готово до відправлення і лише чекало на те, аби бути відправленим в Україну», – заявив він.
Гебештрайт також поінформував, що Президент України Володимир Зеленський, як очікується, візьме участь у засіданні Європейської Ради в Брюсселі наступного тижня, де зможе провести й двосторонні зустрічі з главами держав і урядів країн-учасниць.
Як повідомлялось, у четвер глава польського уряду Дональд Туск на спільному брифінгу для ЗМІ з президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що станом на сьогодні поки що не планується направлення союзницьких військ в Україну.
Інші Новини
ISW: Кремль може заборонити популярний месенджер задля контролю над інтернет-ресурсами
Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, що Кремль продовжує посилювати цензуру задля контролю над інтернет-ресурсами."Кремль продовжує реалізовувати свої довгострокові цензурні...
Сирський доповів Зеленському про ситуацію на фронті
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського щодо ситуації на фронті, зокрема, й захист на Покровському напрямкуПро...
Україна висловила солідарність з партнерами через російські кібератаки
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга запевнив у підтримці з боку України європейських держав, які зазнали російських кібератак.Про це він написав...
Словаччина передчасно розповіла про поліцейську операцію з Чехією в Україні
Заява словацької поліції про затримання в Дніпрі підозрюваного у "мінуванні" шкіл у Центральній Європі поставила під загрозу правоохоронні групи, які...
Канцлер Німеччини зробив неприємний прогноз щодо вступу України в ЄС
Україна навряд чи зможе вступити у Європейський Союз до 2034 року. Спочатку потрібно, щоб в країні припинилася війна, а потім...
Посли G7 нагадали Свириденко і уряду про ключові реформи
Посли держав "Групи семи" у Києві у пʼятницю привітали новий український уряд на чолі з Юлією Свириденко з початком роботи...
Average Rating