Росія організувала системну програму грабежу, націлену на Українські національні активи – в першу чергу сталь і пшеницю, а також промислові інструменти, використовувані при їх виробництві та переробці.
Про це говорить звіт американської групи дослідників ISRP.
Для цього грабежу Росія використовує ті ж злочинні методи, які вона раніше провертала в Чечні і Афганістані, проте розмах цього мародерства в Україні унікальний, відзначають в ISRP.
"Крадіжка національного майна була ключовим компонентом російської військової стратегії протягом майже століття. Але грабіж України унікальний за своїм розмахом і тактикою. Російські військові використовують методи, адаптовані з синдикатів організованої злочинності, а також тактику, яку вони використовували після радянського вторгнення в Афганістан в 1979 році, і у війні проти Чечні в 1990-х роках", – вказується в дослідженні.
Так, за даними ISRP, в Чечні російська армія конфіскувала національні та приватні підприємства з переробки нафти, і направляла нафту на свої власні склади, а потім перепродувала на світовому ринку через злочинні синдикати. Точно так само вона надходить, перенаправляючи українське зерно і сталь.
"При цьому організована злочинність не обмежувалася тільки стратегічним злодійством національних ресурсів. Так, в Чечні окремі російські підрозділи грабували і руйнували цілі міста, заповнювали автомобілі особистим майном і муніципальним майном міст, і направляли їх продаж. Найбільш кричущим прикладом цього є руйнування росіянами Алхан-Юрта в 1999 році: коли російські солдати захопили село, протягом двох тижнів вони повністю спалили до вісімдесяти відсотків будівель, стративши чоловіків і гвалтуючи жінок і дівчат. Ці жахи знайшли відображення в руйнуванні українського міста Буча", – йдеться у звіті.
При цьому ISRP наводить дані агентства Human Rights Watch і Британської телерадіомовної компанії, згідно з якими вкрадені в Чечні товари експортувалися через злочинні угруповання в Дагестан, Туреччину і Грузію. А зараз за такою ж схемою вона вивозить вкрадене в Україні зерно і метал.
"Цей зв'язок між організованою злочинністю і державою є ключовим елементом російської військової стратегії, і вона здійснюється в Україні в небачених раніше масштабах. Приватні особи не змогли б отримувати прибуток від грабежу без мовчазного схвалення російської держави і допомоги санкціонованої державою організованої злочинності. Зараз ISRP розслідує можливу причетність синдикатів організованої злочинності до триваючих грабежів України", – резюмується в звіті ISRP.
Як відомо, до групи ISRP, що вивчає сучасне російське піратство, входять колишні чиновники США, експерти з міжнародної торгівлі та експерти з нацбезпеки. Також Група розробляє юридичні механізми, які допоможуть передати Україні заморожені в США активи РФ в якості репарацій.
За даними ISRP, Росія вкрала вже понад півмільйона тонн українського зерна-пшениці, кукурудзи та ячменю. Також вивезено 11 тисяч тонн сталі, ще 28 тис.тонн вже завантажено на кораблі для подальшої відправки.
Інші Новини
У “Нафтогазі” повідомили про пошкодження газових об’єктів після атаки РФ
Росія вкотре масовано атакувала обʼєкти групи Нафтогаз. Внаслідок ворожої атаки є руйнування. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України...
У “Нафтогазі” повідомили про пошкодження газових об’єктів внаслідок атаки РФ
Росія вкотре масовано атакувала обʼєкти групи Нафтогаз. Внаслідок ворожої атаки є руйнування. Про це заявив голова правління НАК Нафтогаз України...
Бізнесу став доступним прийом платежів через Tap to Pay на iPhone
У Monobank вже давно є функція “Термінал у смартфоні”, яка дає змогу бізнесам приймати оплати на Android-пристроях без потреби орендувати...
Бізнес в Україні підтримує чотириденний робочий тиждень, але з умовою
Більшість представників бізнесу (58%) в Україні позитивно ставляться до ідеї запровадження 4-денного робочого тижня. Але за умови 10-годинного робочого дня....
ЄС зняв санкції з японських суден після зобов’язань не возити газ із заводу РФ
Європейський Союз під час ухвалення 18-го пакета санкцій зняв санкції з газовозів японської компанії Mitsui O.S.K. Lines (MOL), які потрапили...
Суд у Гаазі, попри санкції, зняв арешт з активів “Газпрому” у Нідерландах
Окружний суд Гааги зняв арешт з активів "Газпрому" в Нідерландах. Мова йде про його частку в газовидобувних компаніях Wintershall Noordzee...
Average Rating