Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило рейтинги трьох українських корпоративних емітентів – НАК "Нафтогаз України", НАЕК "Укренерго" і гірничорудної компанії Ferrexpo.
"Зниження рейтингу відображає неврегульований дефолт за платежами, оголошення про обмін проблемної заборгованості і погіршення операційних умов відповідно", – пояснили у Fitch, додавши, що рейтингова дія також послідувала за зниженням суверенного рейтингу України 22 липня з "CCC" до "C".
Так, Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента "Нафтогазу" в іноземній валюті до "RD" (обмежений дефолт) з "C".
"Нафтогаз" планує подати альтернативний запит згоди, поки ж пріоритетний незабезпечений рейтинг підтверджений на рівні "C" з рейтингом зворотності активів "RR4", йдеться в релізі.
В агентстві додають, що нинішній рейтинг "Нафтогазу" відображає його кредитоспроможність на самостійній основі, проте як тільки реструктуризація боргу буде завершена, агентство розгляне зв'язок НАК з державою і потенційний її вплив на рейтинг компанії.
Щодо Ferrexpo агентство знизило довгостроковий РДЕ в іноземній валюті з "B-" до "CCC+" і виключило його зі списку Rating Watch "негативний" у зв'язку з погіршенням умов роботи в Україні і підвищенням ризиків.
"Рейтинг відображає високу невизначеність щодо операційних і фінансових показників Ferrexpo в умовах триваючої війни.
Однак чиста грошова позиція Ferrexpo і відсутність суттєвої фінансової заборгованості роблять її більш стійкою порівняно з іншими українськими компаніями", – йдеться в повідомленні.
Відносно "Укренерго", яке також запропонувало відстрочку виплат на два роки за гарантованими державою п'ятирічними єврооблігаціями-2026 на 825 млн дол, Fitch знизило пріоритетний незабезпечений рейтинг цих паперів з "CCC" до "C". Рейтинг зворотності активів становить "RR".
"Російське вторгнення в Україну вплинуло на результати діяльності "Укренерго" і викликало невизначеність щодо наших фінансових прогнозів результатів діяльності компанії. Необхідність підтримувати працездатність енергомережі поглинає наявні у компанії ресурси і чинить тиск на слабку ліквідність", – йдеться у прогнозі.
У Fitch вважають, що нові джерела доходів від збільшення експорту електроенергії в основному в Словаччину і Румунію можуть виявитися недостатніми для зниження тиску на ліквідність, тому компанія не зможе погасити основну суму боргу і процентні платежі, що підлягають виплаті в листопаді цього року.
Агентство додає, що "Укренерго" активно працює над перепрофілюванням своїх доступних кредитних ліній спочатку для інвестицій у використання ліквідності і стежить за збором дебіторської заборгованості.
Інші Новини
Україна підписала оновлену угоду з Європейською асоціацією вільної торгівлі
Україна підписала оновлену угоду з Європейською асоціацією вільної торгівлі, що спростить процедури торгівлі, санітарних та фітосанітарних заходів, державних закупівель, технічної...
Мінфін Німеччини: Мита Трампа значно збільшили ризик рецесії
Виконувач обов'язків міністра фінансів Німеччини Йорг Кукіс попередив, що тарифи президента США Дональда Трампа можуть завдати серйозної шкоди економіці Німеччини,...
Банк Порошенка оштрафували на 20,5 млн грн за порушення фінмоніторингу
Національний банк України в березні 2025 року застосував заходи впливу до шести банків та трьох небанківських фінустанов через порушення законодавства...
Мінфін спростовує повідомлення про брак грошей на виплати військовим
Фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для Міністерства фінансів. Водночас у ЗМІ з'явилися повідомлення про брак коштів.Як зазначили в...
“Укренерго”: Споживання електрики зростає другий день поспіль
Станом на ранок 8 квітня споживання електроенергії в Україні на 2,3% перевищує рівень попереднього дня. Про це йдеться в повідомленні...
Внаслідок російських обстрілів знищені два відділення “Укрпошти” за два дні
Внаслідок ворожих обстрілів "Укрпошта" втратила два відділення за два дні. Про це написав гендиректор компанії Ігор Смілянський.За його словами, 6...
Average Rating