Ексканцлер Німеччини Герхард Шредер в інтерв’ю німецьким ЗМІ заявив, що російський президент Владімір Путін відкритий до дипломатичного врегулювання з Україною.
Шредер підтвердив, що зустрічався з Путіним минулого тижня.
"Хороша новина полягає в тому, що Кремль хоче досягти переговорного рішення. Уже був переговорний підхід до конфлікту між Україною та Росією, наприклад, у Стамбулі в березні. Турки були дуже корисні, оскільки вони брали участь у переговорах щодо поставок зерна. Наразі це дуже корисно. Першим успіхом є угода про зерно, можливо, можна буде повільно розширити її до припинення вогню", – заявив він.
Шредер також висловився за посередницьку роль Німеччини у врегулюванні, і, на його думку, вони нині роблять недостатньо.
Окрім цього Герхард Шредер назвав війну в Україні "помилкою російського уряду", але наголосив, що для врегулювання потрібні поступки обох сторін.
"Якщо ви подивитеся на дійсно актуальні проблеми, вони вирішувані. По-перше, Крим: ідея про те, що президент України Зеленський забирає Крим військовим шляхом, абсурдна", – сказав Шредер, зазначивши, що за винятком татарської меншини, цей регіон є нібито російським.
"Хто всерйоз вірить, що російський президент може колись знову відмовитися від Криму?" – зазначив він.
На думку ексканцлера, вирішення питання Криму потребує часу, "можливо, не 99 років, як у Гонконзі, а в наступному поколінні".
"По-друге, членство України в НАТО – на щастя, хто завадив цьому на саміті НАТО 2008 року? Ангела Меркель і Франк Вальтер Штайнмаєр. Це було мудре рішення, і навіть пан Зеленський сказав, що є альтернатива, наприклад збройний нейтралітет України, без членства в НАТО, як Австрія", – сказав Шредер.
Врегулювання ситуації довкола Донбасу в його очах виглядає складнішим.
"Мінська угода передбачає, що Донбас має залишитися в складі української держави, але при цьому російська меншина матиме більші права. Але українці навіть скасували двомовність на Донбасі. Для цього потрібно буде знайти рішення, засноване на моделі швейцарського кантону", – сказав Шредер.
На його думку, основне питання полягає в тому, чи є бажання взагалі завершити конфлікт.
"Тоді повинні бути поступки з обох сторін. І було б великою помилкою принижувати можливі поступки України як "продиктований Росією мир", – зазначив Шредер, не вказавши при цьому, на які поступки могла б піти Росія.
Інші Новини
МВС готує нові правила: здати на водійське посвідчення стане складніше
МВС готує нові правила для здобуття водійського посвідчення. Зміни передбачають збільшення термінів для повторної здачі іспитів.Про це повідомляє МВС України.Міністерство...
МЗС закликало іноземні держави утриматися від участі у параді у Москві
У Міністерстві закордонних справ України у вівторок, 6 травня, закликали іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді у...
У Німеччині коаліція знову висуне Мерца кандидатом у канцлери
Після провалу в першому турі голосування лідер Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц має намір балотуватися на посаду канцлера Німеччини вдруге. Про...
Трамп підписав указ, що убезпечить США від масштабної пандемії
Сполучені Штати більше не фінансуватимуть дослідження вірусів, що здатні викликати пандемію. Про це повідомляє Bloomberg та CNN.Президент Дональд Трамп підписав...
Німецькі ультраправі не приховують радості через провал голосування за Мерца
Лідери парламентської фракції ультраправої "Альтернативи для Німеччини" Аліса Вайдель і Тіно Хрупалла задоволені через те, що парламент не зміг з...
Німецькі медіа назвали “політичним землетрусом” провальне голосування за канцлера
Невдача з обранням нового канцлера Німеччини стала несподіванкою як для членів Бундестагу, так і німецьких ЗМі.Spiegel називає те, що сталося...
Average Rating