Золотовалютні резерви України за підсумками липня становили 22,4 млрд доларів і за місяць скоротилися лише на 2% – у червні вони впали суттєвіше, одразу на 9%.
Про це повідомила пресслужба Національного банку.
Скорочення резервів зумовили інтервенції НБУ та виплати за внутрішніми валютними зобов'язаннями держави, що компенсували валютні залучення.
Інтервенції регулятора на міжбанку у липні дозволили викупити до резервів 922 млн доларів. При цьому НБУ продав 2,1 млрд доларів, що призвело до відʼємного сальдо у 1,2 млрд дол. Зменшення чистого продажу валюти у порівнянні з попередніми місяцями пов'язане насамперед із підвищенням офіційного курсу гривні до долара на 25%.
Після встановлення нового офіційного курсу попит за безготівковими операціями клієнтів помітно зменшився. Так, із 22 липня і до кінця місяця щоденно на міжбанку фіксувалася чиста пропозиція обсягом від 40 млн дол до 70 млн дол на день.
Крім того, регулятор у липні "надрукував" для уряду лише 30 млрд грн проти 105 млрд грн у червні, що теж сприяло зменшенню тиску на резерви.
Валютні надходження на рахунки України у липні сягнули 1,6 млрд доларів, з яких 1 млрд дол надійшов від Німеччини, а 514,0 млн дол – від розміщення валютних держоблігацій.
На обслуговування та погашення держборгу в валюті було спрямовано 677,0 млн дол, з яких 630,0 млн дол – на ОВДП, а 47 млн дол – на розрахунки з іншими кредиторами.
Також на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їхня вартість знизилася на 107,9 млн дол.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,5 місяця майбутнього імпорту. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.
Нагадуємо:
Резерви України щомісяця падають після початку повномасштабної війни, за винятком березня, коли діяли суворі обмеження на валютні операції. Так, у березні вони зросли на 2%, після чого впали у квітні на 4%, а у травні – на 7%.
За підсумками червня резерви України знизились одразу на 9% до 22,8 млрд доларів.
Інші Новини
Українці стали більше очікувати зростання курсу долара – опитування
У травні 2025 року економічні очікування українців не зазнали істотних змін. Водночас очікується зростання курсу долара. Про це свідчать дані...
ЄС розглядає три варіанти покриття дефіциту українського бюджету на 2026 рік – FT
Європейська комісія терміново вивчає способи покриття дірки у державному бюджеті України на 2026 рік, яка може сягнути $19 мільярдів. З...
“Укрзалізниця” запускає новий регіональний поїзд: що нового
"Укрзалізниця" призначила новий регіональний поїзд Львів — Тернопіль — Хмельницький, який має низку оновлень."З 11 липня призначаємо новий регіональний поїзд...
Збільшення видатків на оборону: комітет Ради рекомендував два законопроєкти
Бюджетний комітет Верховної Ради рекомендував у першому читанні два законопроєкти, які стосуються збільшення видатків оборони у держбюджеті-2025. Про це розповіла...
Британія виділила кошти на діяльність Організації із заборони хімзброї в Україні
Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії надало добровільний внесок у розмірі £400 000 на підтримку діяльності Організації із заборони...
Трамп проти Євросоюзу. Чим закінчаться торгові війни
9 липня 2025, тобто вже через два дні спливає термін, на який президент США Дональд Трамп відстрочив введення загороджувальних тарифів...
Average Rating