У середу, 31 серпня, МАГАТЕ розпочне свій візит на Запорізьку АЕС, пише The Wall Street Journal. Місія триватиме чотири дні.
У розпорядженні журналістів опинився внутрішній документ українського уряду. У ньому йдеться, що місія розпочнеться у середу, 31 серпня, і триватиме до суботи.
Інших деталей видання не опублікувало.
27 серпня видання The New York Times повідомило, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) сформувало склад місії, яка наступного тижня має відвідати Запорізьку АЕС.
26 серпня газета The Wall Street Journal повідомила, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) може відвідати Запорізьку АЕС 29 серпня.
Під час звернення 25 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що зараз МАГАТЕ та інші міжнародні організації діють недостатньо швидко, і що хвилина перебування російських окупантів на Запорізькій АЕС — ризик радіаційної катастрофи.
25 серпня Запорізька АЕС вперше у своїй історії була відключена від енергомережі через дії російських окупантів. Наступного дня один із зупинених енергоблоків знову підключили до мережі.
Найбільшу атомну електростанцію в Європі, Запорізьку АЕС, захопили російські окупанти після боїв в Енергодарі 4 березня. Будівлі ЗАЕС були пошкоджені російським обстрілом у кількох місцях, а працівники станції опинилися в полоні.
Кремль використовує Запорізьку АЕС для прикриття своєї військової техніки, оскільки ЗСУ не можуть відкрити вогонь у відповідь в районі електростанції, а також для тиску на Україну та світ, загрожуючи ядерною катастрофою.
Російські війська облаштували вогневі позиції на ЗАЕС та обстрілюють звідти українські міста. В Енергоатомі повідомляли, що військові РФ розмістили в машинному залі першого енергоблоку Запорізької АЕС щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброєю та вибухівкою. 22 серпня окупанти завезли додаткові БТР та спецвантажівки до ремонтної зони станції. Загалом на території станції дислоковано понад 40 одиниць військової техніки росіян.
Останніми тижнями окупанти неодноразово влаштовували провокації з обстрілами ЗАЕС. В Енергоатомі повідомили, що Росія готується найближчим часом відключити Запорізьку АЕС від енергосистеми України.
16 серпня голова Запорізької ОВА Олександр Старух закликав мешканців тимчасово захопленого Енергодару евакуюватися через обстріл Росією Запорізької атомної електростанції. Він заявив, що у разі аварії доведеться евакуювати близько 400 тисяч людей із двох областей.
Україна закликає МАГАТЕ та ООН якнайшвидше відправити на Запорізьку АЕС міжнародну місію. Під час зустрічі з генсекретарем ООН Антоніу Гутеррішем у Львові президент Володимир Зеленський обговорив із ним ядерну загрозу, яку провокує на Запорізькій АЕС російська армія.
ООН готова підтримати будь-яку місію МАГАТЕ на Запорізьку АЕС, спрямовану через Київ. За даними Bloomberg, місія може вирушити на станцію до 5 вересня.
Інші Новини
Вимагав 100 тисяч доларів: правоохоронці затримали посадовця “Укрзалізниці”
Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з ДСР Нацполіції затримали заступника керівника одного з департаментів АТ "Укрзалізниця", якого підозрюють у...
Службовець Бучанського ТЦК пояснив, звідки узяв понад кілограм золота на 8 млн
Старший інструктор відділення рекрутингу та комплектування 1-го відділу Бучанського РТЦК та СП Олег Коломієць заявив, що задеклароване ним банківське золото...
Через обстріл у Херсоні зупинились тролейбуси: пошкоджена контактна мережа
Тролейбуси не працюють у Херсоні внаслідок російської атаки уночі 8 квітня. Про це інформує голова міської адміністрації Ярослав Шанько. "У...
На трасі Київ–Чоп частково обмежать рух транспорту
Як передає Агентство відновлення, з 8 квітня буде поетапне перекриття смуг руху на автомобільній дорозі М-06 Київ–Чоп у напрямках Києва...
Поліція працюватиме у посиленому режимі на Великдень, можливі перевірки
У період Великодніх свят Національна поліція працює у посиленому режимі. Її екіпажі наближені до місць скупчення людей, також можуть здійснюватися...
Прикордонники викрили схему переправлення десятків чоловіків за кордон
Прикордонники окремого контрольно-пропускного пункту "Київ" у складі міжвідомчої групи викрили та припинили діяльність схеми незаконного переправлення осіб через державний кордон....
