До кінця 2022 року в Російській Федерації спостерігатиметься гострий дефіцит снарядів, артилерії та бронетехніки
"Пів року війни для Росії призвели не тільки до колосальних непоправних втрат у живій силі, але й до величезної витрати озброєнь та військової техніки: керованих ракет вже дуже мало, снаряди для артилерії та бронетехніка вичерпаються до кінця року, а стан військової авіації не дозволяє вести повномасштабну повітряну кампанію. Через санкції Росія не може продовжувати повноцінне промислове виробництво озброєнь і поповнювати запаси озброєнь, які швидко добігають кінця", — йдеться у матеріалі.
Згідно з аналізом видання, за пів року агресії проти України Росія мала витратити не менше 7 млн снарядів, без урахування втрат прифронтових складів внаслідок українських ударів.
"При збереженні інтенсивності війни на нинішньому рівні Москва вже до кінця 2022 року зіткнеться зі справжнім снарядним голодом і з метою економії змушена буде скорочувати використання артилерії", — йдеться в тексті.
Автор зазначає також проблему зношування стволів. При цьому, якщо направляючі на реактивних системах залпового вогню при належному обслуговуванні мають тривалий ресурс експлуатації, то у нарізних гармат артилерійських, як і у танкових гармат, стволи зношуються набагато швидше.
Як пише видання, до кінця 2022 року зношування артилерії саме собою призведе до різкого зниження її ефективності.
Таким чином, очікуваний снарядний голод має збігтися з наростаючим дефіцитом артилерійських знарядь.
При цьому, як пише The Insider, "справи йдуть зовсім не гладко" і у виробництві артилерії та боєприпасів.
"Будучи відрізаними від поставок західного обладнання, запчастин і матеріалів і одночасно обмеженими за людським капіталом та продуктивністю праці, російські виробники артилерії та боєприпасів неминуче зіткнуться в найближчій перспективі не стільки зі стагнацією, скільки зі скороченням виробництва", — йдеться в тексті.
Також у РФ наростає дефіцит далекобійних ракет. Однак Росія маскує цей дефіцит обстрілами українських міст з далекобійної реактивної артилерії та використанням комплексів ППО/ПРО С-300/С-400 для ударів по наземних цілях.
Навряд чи російська промисловість має потенціал для серйозного збільшення виробництва ракет через не лише ембарго на постачання обладнання та кадрових обмежень, а й через порівняно низьку продуктивність праці, йдеться у тексті.
Також згадується про можливий дефіцит бронетехніки.
"Навіть з урахуванням підвезення відносно свіжої, нехай і не нової бронетехніки з військових частин та баз зберігання, левова її частка за збереження високої інтенсивності бойових дій до кінця 2022 року повинна буде піти на ремонт, за умови, що не буде знищена", — пише видання.
Воно зазначає, що ситуація в авіації, "на перший погляд, виглядає краще". Сьогодні з урахуванням втрат і поломок Росія все ще здатна тримати біля кордонів близько 400 бойових літаків різних типів і приблизно 360 вертольотів, хоча далеко не всі є ударними.
"Проте вести повномасштабну повітряну кампанію Росія виявилася не здатною від початку війни, а зараз її можливості для такої кампанії лише скоротилися", — йдеться у статті.
Нагадаємо, у серпні Росія отримала іранські бойові безпілотники серії Mohajer-6 і Shahed для використання їх на війні проти України.
Інші Новини
Іран заявив, що вважає прямі ядерні переговори зі США “безглуздими”
Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі відкинув можливість прямих переговорів зі Сполученими Штатами щодо іранської ядерної програми як "безглузді". Заяву...
США готуються розгорнути свою першу гіперзвукову ракетну систему
Армія США готується до розгортання першої гіперзвукової ракетної системи. У грудні пройде чергове випробування Long-Range Hypersonic Weapon (LRHW), після чого...
Польща приводила у бойову готовність ППО та авіацію через атаку РФ на Україну
У зв’язку із масованою ракетною атакою РФ на Україну Польща активізувала авіацію, а також привела у повну бойову готовність наземні...
Німеччина хоче повернути 1200 тонн золота зі сховищ США: у чому причина
Німеччина розглядає можливість повернути величезний запас золота зі сховища в Нью-Йорку. Ініціатива пов'язана з побоюваннями з приводу політики Дональда Трампа.Про...
У Туреччині бачать вигоду від розвʼязаної Трампом торгової війни
Туреччина може скористатись ситуацією, яка складеться у світовій економіці після оголошення президентом США Дональдом Трампом тарифів проти більшості держав світу.Про...
Прем’єр Норвегії виступив проти дзеркальних заходів на тарифи Трампа
Премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре застеріг від запровадження тарифів у відповідь на аналогічні заходи з боку США, пояснивши, що це...
Average Rating