Президент України Володимир Зеленський заявив, що попри домовленості з гендиректором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі місія МАГАТЕ потрапила на Запорізьку АЕС без журналістів, там були лише пропагандисти з Росії.
Про це Володимир Зеленський розповiв у вечірньому відеозверненні
Зеленський зазначив, що 1 вересня місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС "попри всі провокації російських військових і цинічні обстріли Енергодара", але окупанти намагаються перетворити цей візит "на безплідну екскурсію по станції".
Президент сподівається на об'єктивні висновки експертів МАГАТЕ щодо ризиків на ЗАЕС.
Зеленський заявив, що "Росія робила дуже багато цинічних речей, щоб обманути місію, в тому числі за допомогою залякування мешканців Енергодара: окупанти змушували людей брехати представникам МАГАТЕ, передавати якісь папірці, щось там підписувати, щось говорити".
При цьому українських та західних журналістів росіяни на ЗАЕС не допустили.
"Коли ми бачилися з паном Гроссі й членами місії в Києві, ми домовилися про те, що місію обов’язково супроводжуватимуть журналісти з українських і міжнародних ЗМІ. Незалежні журналісти. Щоб світ бачив правду. Бачив, що насправді відбувається.
На жаль, цього не зроблено. Хоча обіцяно. На жаль, окупанти не пустили журналістів, але організували масовку своїх пропагандистів. На жаль, представники МАГАТЕ не захистили представників незалежних ЗМІ.
Сподіваємося, що місія все ж зробить об’єктивні висновки з обставин на станції".
Зеленський наголосив, що під управлінням українських фахівців понад три десятиліття перебувають Чорнобильська станція і 4 робочі АЕС – і до діяльності жодного з цих 5 об’єктів у МАГАТЕ ніколи не було зауважень, "поки Росія не вдерлася на нашу територію й не принесла сюди своє божевілля".
За словами президента, коли російські військові вийдуть із території ЗАЕС і заберуть свою зброю й боєприпаси, припинять обстріли й свої провокації, "Запорізька станція зможе повернутися до цілком безпечної роботи, яка й була завжди під контролем України".
"Головне, що має відбутися, – це демілітаризація території станції. Саме це є метою українських і міжнародних зусиль. І погано, що ми поки не почули відповідних закликів від МАГАТЕ. Хоча й говорили про це з паном Гроссі на нашій зустрічі в Києві.
Це був ключовий – ключовий! – безпековий пункт наших домовленостей. Це говорилося чітко: демілітаризація й повний контроль українських атомників".
Інші Новини
Зеленський створив нові військові адміністрації у Донецькій області: список
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення десяти військових адміністрацій у Донецькій області.Про це повідомляє сайт Офісу президента.На виконання...
Зеленський відзначив успіх переговорів із США: базові деталі майже готові
Україна та Сполучені Штати Америки мають хороші результати щодо перемовин про угоду з економічного партнерства.Про це президент Володимир Зеленський заявив...
Лубінець звернувся до ООН та Червоного Хреста через розстріл військового
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець направив звернення до ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста в зв'язну з...
США оголосили санкції проти нафтопереробного заводу в Китаї
Держдеп США оголосив про введення санкцій щодо нафтопереробного заводу в Китаї за закуплену в Ірану нафту. Про це Державний департамент...
Переговори про надра з США: у Кабміні розповіли про зміст угоди
Переговори щодо копалин зі США не передбачають конкретних сум чи боргів. Натомість йдеться про створення інструменту для спільних інвестицій і...
Україна та США можуть підписати меморандум про рідкісноземи найближчими годинами
Україна та Сполучені Штати Америки працюють над угодою щодо рідкісноземельних металів. Сторони прагнуть підбити проміжний результат перемовин вже цього тижня.Gро...
Average Rating