Загальна сума прямих збитків інфраструктури України внаслідок розпочатої Росією війни сягає 114,5 млрд доларів на 5 вересня.
Про це йдеться в оновленій оцінці збитків українській економіці проєкту KSE Institute "Росія заплатить" за підтримки уряду та Офісу президента.
Збитки, завдані через руйнування та пошкодження цивільної та військової інфраструктури, зросли на 1 млрд дол з моменту останньої оцінки 30 серпня.
Зростання загальної суми збитків повʼязане зі збільшенням кількості зруйнованих та пошкоджених обʼєктів серед промислових підприємств, соціальних закладів та обʼєктів культури, туризму та спорту.
За останніми даними з початку війни пошкоджено та зруйновано 412 промислових підприємств, зокрема з урахуванням великих та середніх обʼєктів у східних та південних областях України. Сума збитків, завданих підприємствам та промисловості, сягає 9,7 млрд дол.
Продовжує зростати також кількість зруйнованих або пошкоджених об’єктів, які надають соціальні послуги – їхня кількість становить 141. Водночас сума збитків та потреби у відновлення цих обʼєктів була відкоригована в бік зменшення через уточнення загальної площі пошкоджених та постраждалих будівель.
На 5 вересня через бойові дії пошкоджено або зруйновано 1153 культурні, спортивні та туристичні обʼєкти на 2 млрд дол збитків. За кількістю зруйнованих та пошкоджених закладів найбільше постраждали Київська, Донецька, Луганська, Харківська, Миколаївська та Запорізька області.
Загалом від початку війни Росії проти України пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше 15,3 тисячі багатоповерхівок, 115,9 тисячі приватних будинків, 44 соціальні центри, 1118 закладів середньої освіти, 1991 магазин, 593 аптеки, 188.1 тис приватних автомобілів, 9,5 тисячі автобусів, 492 трамваї та тролейбуси, 978 медзакладів, 511 адмінбудівель.
Нагадуємо:
Станом на 10 серпня загальна сума мінімальних потреб у відновленні зруйнованих активів України становила 188 мільярдів доларів.
Інші Новини
“Укренерго” фіксує зростає споживання через менші обсяги обмежень
В Україні зростає споживання електроенергії. 20 листопада станом на 5:00 його рівень був на 1,6% вищим, ніж водночас попереднього дня...
МВФ дещо покращив прогноз зростання економіки України
Міжнародний валютний фонд несуттєво покращив прогноз зростання реального ВВП України до 4% у 2024 році, а також до 2,5-3,5% у...
Нацбанк змінив валютні обмеження для бізнесу
Національний банк України вніс зміни до чинних валютних обмежень для бізнесу. Нововведення будуть діяти з 20 листопада 2024 року. "З...
“Укренерго” скоротило графіки відключень та скасувало обмеження для низки регіонів
"Укренерго" розпорядилося на 20 листопада застосувати одну чергу відключень світла замість однієї-двох попередніми днями. Крім того, графіки скасовано у низці...
Болгарія просить запровадити обмеження ЄС на український мед
Міністр сільського господарства і продовольства Болгарії Георгій Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням про «захисні заходи» проти імпорту меду...
В уряді розповіли, на що витратять $660 млн від Світового банку
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту....
Average Rating