Керівник Офісу президента Андрій Єрмак та колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували рекомендації щодо "Київського безпекового договору" для стратегічного партнерства України та країн-гарантів. Відповідний документ опубліковано на сайті президента.
Зазначається, що над підготовкою рекомендацій працювала експертна група, до складу якої увійшли фахівці з усього демократичного світу, зокрема колишні прем’єр-міністри, міністри, інші високопосадовці, а також науковці.
Рекомендації передбачають:
– Найсильнішою гарантією безпеки для України є її здатність захищатися від агресора відповідно до статті 51 Статуту ООН. Для цього Україні потрібні ресурси на утримання потужних Збройних Сил, здатних протистояти збройним силам та іншим воєнізованим формуванням РФ.
– Для цього потрібні багаторічні стабільні інвестиції в оборонно-промислову базу України, масштабована передача зброї та розвідувальна підтримка з боку союзників, інтенсивні тренувальні місії та спільні навчання під егідою ЄС та НАТО.
– Гарантії безпеки мають бути ствердними та чітко сформульованими; вони окреслюватимуть низку зобов’язань, узятих групою гарантів разом з Україною. Гарантії мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, але об’єднані в межах спільного документа про стратегічне партнерство під назвою «Київський безпековий договір».
– Договір об’єднає основну групу країн-союзників та Україну. Ця група держав-гарантів може складатися зі США, Великої Британії, Канади, Польщі, Італії, Німеччини, Франції, Австралії, Туреччини, а також країн Північної Європи та Балтії, Центральної та Східної Європи.
– Пакет гарантій містить як превентивні заходи для уникнення нової агресії, так і заходи, які мають бути вжиті невідкладно у разі нового посягання на суверенітет і територіальну цілісність України. Крім того, структура цього договору передбачає повноцінний санкційний пакет проти країни-агресора, а також може містити додаткові компоненти, як-от угоди про забезпечення України сучасними системами ППО/ПРО, регіональні угоди про безпеку в Чорному морі тощо.
– Гарантії безпеки не замінюють прагнення України вступити до НАТО. Це прагнення закріплене в українській Конституції і є суверенним рішенням України. Також Україна прямує до членства в ЄС. Набувши його, вона зможе користуватися положеннями про взаємну оборону.
Гарантії, окреслені сьогодні, спрямовані на забезпечення України можливостями для стримування збройного нападу чи акту агресії, а в разі нападу – захисту суверенітету, територіальної цілісності та безпеки за будь-яких обставин.
З повним текстом рекомендацій можна ознайомитись у додатку.
Інші Новини
Трамп: Імміграція вбиває Європу
Президент США Дональд Трамп під час свого візиту до Шотландії заявив, що імміграція "вбиває Європу".Його слова цитує Euronews.Після прибуття до...
США в ООН нагадали Путіну про “дедлайн” Трампа та розкритикували Китай
Сполучені Штати в ООН нагадали Кремлю про необхідність завершити війну в Україні впродовж 50 днів і розкритикували Китай за допомогу...
У Румунії відповіли, чи планують передати Україні ще один Patriot
Президент Румунії Нікушор Дан заявив, що його країна буде підтримувати Україну, зокрема у військовій сфері, але питання про передання системи...
У Туреччині прокоментували можливу зустріч Зеленського з Путіним
Україна і Росія в загальних рисах згодні, що необхідно провести зустріч президента Володимира Зеленського з диктатором Володимиром Путіним.Про це заявив...
Шмигаль представив своїх нових заступників: що про них відомо
Міністр оборони Денис Шмигаль оголосив імена та прізвища своїх шести заступників. Ними стали Іван Гаврилюк, Сергій Боєв, Анна Гвоздяр, Володимир...
В Україні четвертий день акції протесту проти скандального закону про НАБУ та САП
Четвертий день поспіль в українських містах відбуваються акції протесту проти обмеження повноважень антикорупційних органів.Про це передають УП, "Суспільне".У п’ятницю в...
Average Rating