За результатами телефонного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), близько 80% українців вважають успіхи української армії спільним результатом дій України та її західних партнерів, половина з них все ж вважають, що внесок українців у досягнення основний.
У вересні Україна досягла значних успіхів у контрнаступі в Харківській області. Соціологи поцікавилися, як українці оцінюють внесок країн Заходу в це і співвідносять із внеском України. Респонденти могли обрати відповіді від "винятково завдяки діям України та українців" до "винятково завдяки допомозі Заходу", між крайніми варіантами було три проміжних.
Для 80% українців успіхи української армії є спільним досягненням і спільним результатом дій України та українців і підтримки Заходу.
Із них 40% деяку перевага надають Україні й українцям, 36% – у рівній мірі бачать внесок України/українців та Заходу, а 5% деяку перевагу надають Заходу.
Про винятковий вплив дій України чи українців говорять 10%, а про виняткову роль підтримки Заходу – 3%.
У всіх регіонах України абсолютна більшість (77-82%) вважають успіхи української армії спільним результатом дій України/українців та Заходу.
Заступник виконавчого директора КМІСу Антон Грушецький підсумував, що абсолютна більшість українців бачать підтримку Заходу і вважають перемоги спільними. За його словами, допомога Заходу – "не просто акт "благодійності", а саме участь у спільних історичних звершеннях і перемогах".
Він також відзначив, що 73% українців вірять, що Захід не втомився і хоче перемоги України на прийнятних для неї умовах.
Грушецький додав, що Росія проводить псевдореферендуми всупереч реальним настроям населення окупованих територій і планує анексувати їх, – тож важливо зберігати і нарощувати підтримку України.
15-22 вересня КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім Криму й ОРДЛО. До вибірки не включалися громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала б 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Через вимкнення окупантами телефонного зв’язку зараз вдалося опитати менше респондентів, що проживають в окупованих населених пунктах (у травні це було 2,5-4%, тепер – 0,3%), зазначає КМІС.
Соціологи вважають, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, загальні тенденції були досить подібні: тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.
Інші Новини
Мерц не знає, коли Україна отримає обіцяні системи Patriot
Берлін наразі не отримав підтвердження строків, коли Вашингтон може передати системи Patriot на заміну тим, які ФРН готова надати Україні....
Посол ЄС закликає Україну зберегти реформи на тлі дій щодо НАБУ
Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова закликала Київ зберегти досягнення реформ, реагуючи на слідчі дії Служби безпеки щодо Національного...
Сибіга прокоментував майбутні переговори України та Росії в Стамбулі
Україна готова до третього раунду переговорів з Росією у Стамбулі. Київ наполягає на перемир'ї.Про це міністр закордонних справ України Андрій...
Сибига: візит Келлога – ще один доказ того, що Путін боїться Трампа
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга вважає, що відсутність обстрілів Києва під час візиту генерала Кіта Келлога свідчить про здатність США...
Норвегія підтвердила, що готова профінансувати купівлю Patriot для України
Премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре підтвердив наміри профінансувати купівлю зенітно-ракетного комплекса Patriot для України.Про це він сказав журналістам після зустрічі...
У G7 заявили про серйозне занепокоєння через атаку на НАБУ
Посли держав "Групи семи" висловили стурбованість слідчими діями Служби безпеки України щодо Національного антикорупційного бюро (НАБУ), під час яких було...
Average Rating