За результатами телефонного опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), близько 80% українців вважають успіхи української армії спільним результатом дій України та її західних партнерів, половина з них все ж вважають, що внесок українців у досягнення основний.
У вересні Україна досягла значних успіхів у контрнаступі в Харківській області. Соціологи поцікавилися, як українці оцінюють внесок країн Заходу в це і співвідносять із внеском України. Респонденти могли обрати відповіді від "винятково завдяки діям України та українців" до "винятково завдяки допомозі Заходу", між крайніми варіантами було три проміжних.
Для 80% українців успіхи української армії є спільним досягненням і спільним результатом дій України та українців і підтримки Заходу.
Із них 40% деяку перевага надають Україні й українцям, 36% – у рівній мірі бачать внесок України/українців та Заходу, а 5% деяку перевагу надають Заходу.
Про винятковий вплив дій України чи українців говорять 10%, а про виняткову роль підтримки Заходу – 3%.
У всіх регіонах України абсолютна більшість (77-82%) вважають успіхи української армії спільним результатом дій України/українців та Заходу.
Заступник виконавчого директора КМІСу Антон Грушецький підсумував, що абсолютна більшість українців бачать підтримку Заходу і вважають перемоги спільними. За його словами, допомога Заходу – "не просто акт "благодійності", а саме участь у спільних історичних звершеннях і перемогах".
Він також відзначив, що 73% українців вірять, що Захід не втомився і хоче перемоги України на прийнятних для неї умовах.
Грушецький додав, що Росія проводить псевдореферендуми всупереч реальним настроям населення окупованих територій і планує анексувати їх, – тож важливо зберігати і нарощувати підтримку України.
15-22 вересня КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус". Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитано 2002 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України, крім Криму й ОРДЛО. До вибірки не включалися громадяни, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала б 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% – для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Через вимкнення окупантами телефонного зв’язку зараз вдалося опитати менше респондентів, що проживають в окупованих населених пунктах (у травні це було 2,5-4%, тепер – 0,3%), зазначає КМІС.
Соціологи вважають, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, загальні тенденції були досить подібні: тобто неможливість зараз опитати таких респондентів істотно не впливає на якість результатів.
Інші Новини
У Кремлі прокоментували заяви ЗМІ про готовність Путіна “заморозити лінію фронту”
Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що інформація про нібито готовність президента Росії Володимира Путіна зупинити бойові дії на лінії розмежування...
Зеленський пообіцяв Китаю передати докази промислового шпигунства Росії
Служба безпеки України передасть Китаю докази щодо громадян Китаю, які працюють в Росії на заводі з виробництва дронів з можливими...
FT: Рубіо та Віткофф не братимуть участі у зустрічі в Лондоні щодо “мирної угоди”
Державний секретар Марко Рубіо та спеціальний посланник президента США Стівен Віткофф не будуть присутні на зустрічі з Україною та європейськими...
Зеленський прокоментував можливий вихід США з мирних переговорів
Президент України Володимир Зеленський прокоментував можливість виходу США з переговорного процесу щодо врегулювання розв’язаної РФ війни.Про це він сказав під...
Зеленський відреагував на заяви ЗМІ про пропозицію США визнати Крим російським
У президента Володимира Зеленського запитали на пресконференції про дані від The Wall Street Journal, згідно з якими США пропонують визнати...
Безкоштовне навчання для ВПО у 2025 році: як отримати ваучер
Внутрішні переселенці в Україні можуть безкоштовно здобути освіту. Для цього необхідно отримати спеціальний ваучер.Про це повідомляє урядовий портал.Нагадаємо, що в...
Average Rating