Міжнародні резерви України станом на 1 жовтня, за попередніми даними, становили 23 929,6 млн дол США. У вересні вони знизилися на 5,9%.
Про це повідомляє Національний банк України.
Підкреслюється, що у вересні резерви знизились з огляду на продаж валюти Нацбанком на міжбанківському ринку, у тому числі для забезпечення оборонних потреб та платежів українців за кордоном.
Водночас стійкі надходження від міжнародних партнерів і надалі дають змогу утримувати міжнародні резерви на достатньому рівні, попри повномасштабну війну, кажуть в НБУ.
Нацбанк виділяє 3 чинника, які впродовж вересня визначали динаміку міжнародних резервів.
Перший – операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.
Національний банк минулого місяця продав на валютному ринку 2 777,1 млн дол США та викупив до резервів – 39,4 млн дол США. Таким чином, чистий продаж валюти Національним банком у вересні становив 2 737,7 млн дол США.
Другий – операції з управління державним боргом.
"Упродовж вересня надходження валюти на рахунки уряду в Нацбанку становили 2 033,8 млн дол. США.
З них 1 500 млн дол США надійшли через трастовий фонд Світового банку від Сполучених Штатів Америки, 482,1 млн дол США – від Європейського союзу, 51,7 млн дол. США – від розміщення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих у валюті. Загальний обсяг сплачених урядом коштів за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 65,1 млн дол США.
Зокрема, 63 млн дол США спрямовано на обслуговування та погашення боргу перед міжнародними кредиторами, а 2,1 млн дол США – на обслуговування валютних ОВДП", – звітують в НБУ.
Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду 624,6 млн дол США.
Третій чинник – переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на 115,5 млн дол США.
"Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку", – заявляють в НБУ.
Нагадаємо:
Міжнародні резерви України станом на 1 вересня 2022 року, за попередніми даними, становили 25 436 млн дол США.
У серпні резерви збільшилися на 13,6% завдяки надходженню значного обсягу міжнародної допомоги на тлі помірних боргових виплат країни в іноземній валюті та менших інтервенцій НБУ з продажу валюти.
Золотовалютні резерви України за підсумками липня становили 22,4 млрд доларів і за місяць скоротилися лише на 2% – у червні вони впали суттєвіше, одразу на 9%.
За підсумками червня резерви України знизились одразу на 9% до 22,8 млрд доларів.
Інші Новини
“Укренерго” скоротило графіки відключень та скасувало обмеження для низки регіонів
"Укренерго" розпорядилося на 20 листопада застосувати одну чергу відключень світла замість однієї-двох попередніми днями. Крім того, графіки скасовано у низці...
Болгарія просить запровадити обмеження ЄС на український мед
Міністр сільського господарства і продовольства Болгарії Георгій Тахов звернувся до Європейської комісії з проханням про «захисні заходи» проти імпорту меду...
В уряді розповіли, на що витратять $660 млн від Світового банку
Кабінет міністрів підтримав залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку на 662 мільйони доларів для фінансування програм соціального захисту....
Десятки чеських компаній обходять санкції проти РФ, торгуючи через треті країни – ЗМІ
Чеські державні органи перевіряють десятки компаній за підозрою в обході санкцій проти Росії. Про це поінформували журналісти ČT24. Згідно з...
Банки Китаю блокують рахунки російських компаній через підсанкційні адреси
Російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих китайських банках через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами організацій,...
Російський Центробанк визнав курс долара вищим за 100 рублів
Офіційний курс долара Центрального Банку Росії перевищив 100 рублів, вперше з жовтня 2023 року. Про це пише видання The Moscow...
Average Rating