До війни Україна була одним із основних постачальників солі в 15 країн світу.
Висока вартість солі, що завищена в 10 разів, або взагалі її відсутність на прилавках магазинів останнім часом гостро хвилює кожного українця. В соцмережах наразі активно обговорюють це питання. Люди не задоволені і тим, що залишилася лише імпортна, а вона ще дорожча.
Так, на прилавках магазинів можемо побачити ціни від 80 і аж до 95 грн за кілограм.
/ Фото: скріншот Однак, як розповів в коментарі голова Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан, сіль не відноситься до соціально значущих продуктів і, наприклад, у магазинах Києва вона є в достатній кількості.
У магазинах Києва сіль є в достатній кількості, може, немає саме "Артемсолі" через військові дії в регіоні. Ми моніторимо всі продукти харчування, але сіль не відноситься до соціально значущих продуктів, — сказав він.
Чому виник дефіцит?
Як повідомив директор підприємства Віктор Юрін у коментарі "Вільному радіо", держпідприємство "Артемсіль" (Соледар Донецької обл.), найбільший виробник солі в Європі, на невизначений час зупинило роботу через бойові дії російських військ.
"Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйновано адміністративну будівлю. Були прямі потрапляння в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не наражаємо людей на небезпеку. Тим паче, більшість жителів Соледара, працівників ДП "Артемсіль" уже евакуювалися", — розповів раніше керівник підприємства.
А це ДП, до слова, випускало понад 90% всієї солі в Україні.
Чи відгукнеться це Європі?
Як зауважив депутат Київської міської ради Костянтин Яловий, зупинку "Артемсолі" відчують і за кордоном, адже підприємство постачало сіль у 15 країн світу. До його зупинки Україна входила у світовий ТОП-20 по видобутку солі.
Чи є заміна та хто постраждає?
Як стверджує Яловий, якщо камʼяну сіль на кухні цілком можна замінити морською, то у промисловості такої можливості немає. Виробники харчової продукції зіткнуться з неабиякими проблемами, адже на носі сезон консервації овочів.
В додаток до всього, брак солі відчувається і в хімічній промисловості та у підприємств, які відповідають за зимову обробку доріг та злітно-посадкових смуг.
Загалом, в Україні, окрім "Артемсолі", є ще два відомих (з-поміж інших) родовища: Словʼянське, яке знаходиться в Донецькій області і де ситуація теж доволі складна, і Солотвинське у Закарпатській, яке в свою чергу почало розмиватися після великих повеней в 1998 і 2001 роках та й загалом має застаріле виробництво.
Дефіцит продуктів в Україні
В Україні цього року прогнозують дефіцит деяких овочів. Переважно це стосується культур, які у промислових масштабах вирощують на півдні країни.
А оскільки росіяни окупували четверту частину територій України, де вирощувався солодкий перець (а це 25% на території Херсонської області), найбільшого дефіциту варто очікувати саме цього овоча. При цьому основну частину солодкого перцю на продаж (93%) вирощували саме в індивідуальних господарствах.
Інші Новини
Україна підписала оновлену угоду з Європейською асоціацією вільної торгівлі
Україна підписала оновлену угоду з Європейською асоціацією вільної торгівлі, що спростить процедури торгівлі, санітарних та фітосанітарних заходів, державних закупівель, технічної...
Мінфін Німеччини: Мита Трампа значно збільшили ризик рецесії
Виконувач обов'язків міністра фінансів Німеччини Йорг Кукіс попередив, що тарифи президента США Дональда Трампа можуть завдати серйозної шкоди економіці Німеччини,...
Банк Порошенка оштрафували на 20,5 млн грн за порушення фінмоніторингу
Національний банк України в березні 2025 року застосував заходи впливу до шести банків та трьох небанківських фінустанов через порушення законодавства...
Мінфін спростовує повідомлення про брак грошей на виплати військовим
Фінансування Збройних сил України є беззаперечним пріоритетом для Міністерства фінансів. Водночас у ЗМІ з'явилися повідомлення про брак коштів.Як зазначили в...
“Укренерго”: Споживання електрики зростає другий день поспіль
Станом на ранок 8 квітня споживання електроенергії в Україні на 2,3% перевищує рівень попереднього дня. Про це йдеться в повідомленні...
Внаслідок російських обстрілів знищені два відділення “Укрпошти” за два дні
Внаслідок ворожих обстрілів "Укрпошта" втратила два відділення за два дні. Про це написав гендиректор компанії Ігор Смілянський.За його словами, 6...
Average Rating