Україна може отримати понад $3 млрд з афганського фонду НАТО, пише Politico з посиланням на західних чиновників, знайомих із ситуацією.
За даними співрозмовників видання, країни Північноатлантичного Альянсу розглядають можливість використання залишків коштів з Трастового фонду Афганської національної армії, який раніше використовувався для підтримки сил безпеки Афганістану.
Київ попросив НАТО розглянути можливість перерозподілу $3,4 мільярда на підтримку своїх зусиль у боротьбі з Росією. Усі джерела попросили зберегти анонімність, щоб вільно говорити про внутрішні обговорення в Альянсі.
Зазначається, що перерозподіл афганських коштів здебільшого не викликає розбіжностей між країнами-членами НАТО. Водночас, обговорення відбувається в умовах високої інфляції та зростання цін на енергоносії, особливо в Європі, через вторгнення РФ до України.
За словами одного із західних чиновників, представники НАТО обговорювали можливість використання афганських коштів для України понад місяць, зокрема під час зустрічі у Брюсселі у жовтні. Кошти фонду були заморожені, і альянс працював над розробкою механізму передачі грошей окремим країнам.
Деякі країни НАТО розглядають можливість використання частини чи всіх цих коштів для України. Видання наголошує, що як мінімум одна країна вже взяла на себе зобов'язання використати частину коштів з афганського фонду для України. Для багатьох інших союзників питання повернення грошей до національної скарбниці залишається предметом обговорення.
Прессекретар НАТО Даніеле Ріджіо заявив, що процес повернення грошей з рахунку афганського фонду країнам-донорам вже розпочався, але не став безпосередньо відповідати на питання про те, чи будуть вони використані для підтримки України.
В Офісі президента України не прокоментували інформацію про можливе виділення коштів Києву.
Цільові фонди допомоги Афганістану призупинили свою діяльність, а кошти на їхніх рахунках були заморожені або закриті після того, як бойовики ісламістського руху Талібан розпочали широкомасштабний наступ у всьому Афганістані з початку травня 2021 року на тлі виведення з країни військового контингенту США та інших країн Заходу, який був там 20 років. 15 серпня вони захопили столицю країни – Кабул. Наприкінці серпня 2021 року Талібан оголосив про захоплення влади в Афганістані і незабаром оголосив про створення "Ісламського емірату Афганістан".
США та більшість країн Заходу евакуювали своїх дипломатів з Афганістану та закрили дипмісії.
Країни-члени НАТО підтримують Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії, надаючи фінансову та військову допомогу. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг неодноразово заявляв, що блок підтримуватиме Київ стільки, скільки це буде необхідно.
Інші Новини
ЗМІ: у Фінляндії затримали колишнього “вагнерівця”, який просив притулку
На території Фінляндії затримали колишнього найманця російської приватної військової компанії "Вагнер", який попросив притулку в країні.Про це йдеться у публікації...
ЄС і 17 держав розкритикували відкат Грузії від демократії
Міністри закордонних справ сімнадцяти європейських держав і головна дипломатка Європейського Союзу у спільній заяві у пʼятницю розкритикували антидемократичні кроки грузинської...
Ле Пен може отримати шанс оскаржити заборону йти в президенти Франції
Наступна дата судового засідання у справі ультраправої політикині Франції Марін Ле Пен, засудженої за шахрайство з коштами ЄС, вказує, що...
У США хочуть ретельного розслідування самодіяльності Гегсета щодо України
Сенатори-республіканці заявляють, що повідомлення про те, що міністр оборони Піт Гегсет одноосібно заморозив поставки зброї в Україну без схвалення президента...
Словаччина продовжує блокувати 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії
Під час засідання Комітету постійних представників ЄС (Coreper) у п'ятницю, 11 липня, так і не вдалось затвердити 18-й пакет санкцій...
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити консульство у Калінінграді
У Польщі відреагували на заяву РФ про намір закрити польське генеральне консульство в Калінінграді з 29 серпня.Про це у коментарі...
Average Rating