Станом на листопад загальна сума прямих задокументованих збитків житловій, нежитловій нерухомості та інфраструктурі України внаслідок збройної агресії Росії становить 135,9 мільярда доларів.
Про це йдеться у даних дослідження Kyiv School of Economics.
У KSE зазначають, що порівняно зі звітом від вересня, найбільше постраждала енергетична інфраструктура, промисловість, державні та недержавні підприємства.
"Сума збитків промисловим підприємствам зросла на 3 млрд дол та складає 13 млрд дол. Це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. Збитки енергетичної інфраструктури збільшилися до 6,8 млрд дол", – йдеться у звіті.
Аналітики наголошують, що сума збитків може бути вищою, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств на тимчасово окупованих територіях та детальна інформація про збитки, завдані енергетичній інфраструктурі.
Також на 2 млрд дол зросли збитки завдані житловому фонду до 52,5 млрд дол – частка житлового фонду у загальному обсязі збитків складає 38,6%.
Сума збитків інфраструктури зросла до 35,6 млрд дол, їхня частка складає 26.2% у загальному обсязі.
"У порівнянні з початком осені збільшилися також збитки, завдані внаслідок бойових дій інфраструктурі таких сфер як освіта – 8,2 млрд дол, охорона здоровʼя – 1,7 млрд дол, культура, туризм та спорт – 2,1 млрд дол", – додали в KSE.
Станом на листопад 2022 року з початку великої війни пошкоджено, зруйновано або захоплено щонайменше:
84,2 тис одиниць сільгосптехніки; 153 заклади соціальної сфери; 2692 заклади дошкільної, середньої та вищої освіти; 305 АЗС; 27 торгових центрів; 14,4 тис комунального транспорту; 194,8 тис приватних легкових авто; 330 лікарень; 880 обʼєктів культури; 94 релігійні споруди; 157 закладів туризму; 595 адмінбудівель державного та місцевого управління.
Також внаслідок ракетних обстрілів росії в Україні пошкоджено 592 об’єкти теплопостачання: 444 котелень, 13 ТЕЦ, 7 ТЕС та 128 центральних теплових пунктів. З них вже відновлено майже 300 обʼєктів теплопостачання.
Нагадуємо:
Загальна сума прямих задокументованих збитків житловій та нежитловій нерухомості, іншій інфраструктурі України станом на вересень 2022 року становила понад $127 млрд (за вартістю заміщення).
Інші Новини
Від 5 до 9 тисяч гривень: де в Україні найнижчі та найвищі пенсії
Найвищі пенсії в Україні у жителів столиці та індустріальних регіонів. На заході країни пенсії дещо нижчі.Про це говорять дані Пенсійного...
Що відомо про Соболева, який очолив “мегаміністерство” економіки, сільського господарства та довкілля
Верховна Рада України затвердила Олексія Соболева на посаді міністра економіки, довкілля та сільського господарства, раніше він був першим заступником очільника...
Яблука нового врожаю втричі дорожчі, ніж торік – моніторинг
Цього тижня в Україні стартував сезон яблук нового врожаю, розповіли аналітики. За даними щоденного моніторингу, поточного року українські садівники розпочали...
Брак фінансування, інфляція, сповільнення економіки: виклики для уряду Свириденко
Ключовим викликом для нового уряду України в наступному році може бути пошук додаткового фінансування державного бюджету в розмірі до 15...
Половина керівників бізнесу очікують зростання зарплат – звіт
Зарплати в Україні зростають високими темпами. Однак керівники українських підприємств дещо змінили плани на найближчі 12 місяців. Про це йдеться...
В Україні з початку року 5300 ФОП виявилися “одноденками”
У першій половині 2025 року в Україні було зареєстровано понад 5300 бізнесів, які виявилися "одноденками". Для порівняння: у 2021 році...
Average Rating