У Брюсселі прискорили роботу над десятим пакетом санкцій проти Росії – країни-члени хочуть ухвалити новий пакет до саміту Україна-ЄС у Києві, запланованого на початок лютого. Про це стало відомо польському агентству PAP.
Дев'ятий пакет санкцій ЄС був прийнятий у грудні. Хоча країни-члени, які виступають за більш жорстку санкційну політику щодо Росії, були не зовсім задоволені цим рішенням, його ухвалення було зумовлене переконанням, що наприкінці року ЄС має продемонструвати єдність у цьому питанні.
У результаті деякі країни погодилися піти на поступки та відмовитися від частини своїх вимог задля досягнення консенсусу серед 27 країн-членів ЄС.
Робота над наступним пакетом набирає обертів у Брюсселі останніми днями, і глава ЄК Урсула фон дер Ляєн натякнула на це питання у вівторок.
"Ми будемо тиснути на Кремль санкціями стільки, скільки буде потрібно. Ми поширимо санкції на тих, хто військово підтримує війну Росії, таких як Білорусь та Іран", – сказала вона, не уточнивши деталей.
Інформація з джерел PAP свідчить про те, що за цією риторикою, однак, слідує конкретика. Це підтвердив постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садош.
"Робота дійсно прискорилася. Польща в групі країн-однодумців зараз пропонує подальші санкції. Посилення існуючих обмежень також є постійним процесом", – сказав він.
За словами дипломата ЄС, причиною прискорення є майбутній саміт Україна-ЄС, а каталізатором – наближення річниці війни.
Дипломати ЄС неохоче говорять про деталі нового пакету, оскільки, наголошують вони, важливо не втратити ефект несподіванки.
"Вкотре робиться спроба поширити санкції на експорт російських алмазів. Вартість експорту алмазів до російського бюджету оцінюється в 4,5 млрд євро. Це чимала сума", – зазначив дипломат ЄС.
Нові санкції також поширюватимуться на продукцію, яка потенційно може бути використана російськими військовими. Санкційні списки також планується розширити, включивши до них більше осіб, відповідальних за агресію Росії проти України та воєнні злочини.
Білорусь також буде піддана новим санкціям за продовження підтримки військових дій Росії проти України. У даному випадку, за словами одного з дипломатів, йдеться про "синхронізацію білоруських санкцій з російськими, особливо секторальними, в тих сферах, де Мінськ співпрацює з Москвою у військовому плані".
Ухвалення санкцій в ЄС завжди вимагає одностайності. У цьому контексті деякі дипломати побоюються, що Угорщина може затягнути з ухваленням нових обмежень, як вона це робила у минулому.
Угорці вже заявили, що не погодяться з деякими прізвищами у санкційних списках. Можна очікувати, що буде подальша напруженість у відносинах з Будапештом, сказав представник ЄС.
Інші Новини
Трамп відреагував на удар Росії по пологовому будинку у Харкові
Президент США Дональд Трамп загадково відреагував на удар російської армії по пологовому будинку у місті Харків.Про це він заявив під...
Норвегія виділить понад 100 млн на підтримку кіберстійкості України
До кінця 2025 року Норвегія планує виділити понад 100 млн грн на підтримку проєктів, які сприятимуть підвищенню кіберстійкості цивільної та...
У МЗС анонсували найближчим часом багато зустрічей між Україною і США на різних рівнях
Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий анонсував активні контакти між українською та американською стороною, однак відмовився повідомити деталі конкретних...
Французький топгенерал вважає, що Франція одна з “пріоритетних цілей” Кремля
Начальник генштабу Франції Тьєррі Бурхар вважає, що Росія є довгостроковою та масштабною загрозою для країни і що Кремль визначив Францію...
Держсекретар США заявив про “високі шанси” зустрічі Трампа та Сі Цзіньпіна
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що після першої особистої зустрічі з китайським колегою в Малайзії, ймовірним є проведення саміту...
Кубраков прокоментував інформацію про обшуки ДБР
Колишній міністр інфраструктури України Олександр Кубраков відреагував на повідомлення про обшуки в нього. Він заявив, що не має жодного відношення...
Average Rating