За інформацією The Guardian, на сьогоднішньому саміті лідери ЄС будуть намагатися остудити очікування України щодо пришвидшеної процедури вступу. В організації досі сперечаються щодо того, наскільки інтенсивно потрібно заохочувати виснаженого війною сусіда.
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської Ради Шарль Мішель сьогодні зустрінуться з президентом Володимиром Зеленським в Києві, щоб провести широкі переговори щодо війни, нових санкцій проти Росії і інтеграції України в ринок ЄС.
«Зрозуміло, що лідери ЄС будуть в приватному порядку намагатися скоротити очікування України щодо швидкого вступу, водночас уникаючи негативних публічних заяв, які могли б послабити моральний дух і нашкодити зусиллям Зеленського планувати європейське майбутнє для українців», – пише видання.
Західноєвропейські країни ЄС занепокоєні не реалістичними очікуваннями Києва, що переговори про вступ будуть швидкими. Видання нагадує, що на початку тижня український прем’єр-міністр Денис Шмигаль сказав Politico, що його країна «має дуже амбітні плани приєднатися до Євросоюзу в наступні два роки». В червні ЄС надав Україні статус кандидата на вступ. Це було історичне рішення, ухвалене з безпрецедентною швидкістю з 1992 року.
Але мало хто з країн-учасниць очікують, що Україна вступить в ЄС найближчим часом. Президент Франції Еммануель Макрон сказав минулого травня, що цей процес може тривати десятиліття.
«Деякі дипломатичні джерела висловили сумнів, що Україна, яка стала б найбіднішою країною ЄС і найбільшим отримувачем європейського фінансування, хоч колись отримає членство», – йдеться в статті.
Проект комюніке саміту говорить, що «ЄС підтвердив своє зобов’язання підтримувати подальшу євроінтеграцію України» і «прийме рішення щодо подальших кроків, щойно всі умови, визначені оцінкою Єврокомісії будуть виконані».
«Формулювання про «значний прогрес» України в напрямку членства в ЄС було змінене на «значні зусилля» після скарг з боку Німеччини, Нідерландів і інших країн про те, що ЄС не проводив жодних офіційний оцінок, щоб такі рожеві коментарі були виправдані», – йдеться в статті.
«Швидкого шляху до вступу немає», – сказав The Guardian неназваний дипломат ЄС, додавши, що зараз «надто рано говорити», чи Україна вступить в союз.
«Шлях для будь-якої країни-кандидата довгий. Україна не виключення», – додав він.
Польща і країни Балтії наполягають, щоб формулювання були більш заохочуючими. Однак, навіть уряди цих країн, які сподіваються на швидкий вступ України, відмовляються просувати конкретні дати.
The Guardian також зауважує, що країни ЄС, на які впаде більша частина витрат на відбудову України, залишаються занепокоєні проблемами корупції. При цьому видання нагадує, що організація Transparency International в 2022 році назвала Україну другою найбільш корумпованою країною Європи. У вересні Світовий банк оцінив відбудову України в 349 мільярдів євро. Хоча реальна цифра точно буде вищою, зважаючи на те, що Росія продовжила руйнувати житлові будинки і критичну інфраструктуру восени і взимку.
«Високопоставлені чиновники ЄС вражені зусиллями України щодо боротьби з хабарництвом. Але вони також визнають, що війна породжує корупцію», – йдеться в статті.
Кілька країн ЄС стверджують, що Україні не можна дозволяти почати переговори про вступ, поки вона не виконає сім вимог, окреслених Єврокомісією, серед яких реформування Конституційного суду, скорочення впливу олігархів на життя суспільства, а також приборкання корупції за допомогою «проактивних і ефективних розслідувань».
Інші Новини
У Празі очікують на візит Володимира та Олени Зеленських – ЗМІ
4 травня до Праги має прибути президент України Володимир Зеленський разом із дружиною Оленою. Про це пишуть чеські ЗМІ, офіційного...
Дослідження показало, чи виграє Зеленський у Залужного у можливих виборах
Понад 70% українців готові голосувати на президентських виборах, якщо вони відбудуться цього року Близько 41% українців, які визначились із своєю...
У Донецькій та Херсонській областях через обстріли троє загиблих та понад 10 поранених
У Донецькій та Херсонській області за 3 травня загинули троє людей та більш як 10 отримали поранення. З посиланням на...
Зеленський: Україна готує нову зустріч радників з нацбезпеки
Україна хоче провести ще одну зустріч радників з питань національної безпеки за участю США, Британії, Франції та Німеччини. Поки точної...
У РФ відповіли погрозами Зеленському: 10 травня у Києві може не настати
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв і прессекретарка Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова погрозами відповіли президенту Володимиру Зеленському,...
Зеленський назвав два варіанти розміщення військового контингенту в Україні
Наразі партнери обговорюють два сценарії розміщення військового контингенту в Україні. Різниця полягає у кількість військових, які будуть відправлені в Україну.Про...
Average Rating