Російський диктатор Володимир Путін за підсумками переговорів із головою КНР Сі Цзіньпіном у Москві не зміг забезпечити більш щільне двостороннє партнерство з Китаєм, на яке він міг сподіватися. Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
У спільній заяві КНР і РФ "про поглиблення всебічного партнерства та стратегічного співробітництва, вступу в нову еру", яку підписали Путін і Сі 21 березня, викладаються різні двосторонні наміри та підтверджується відданість країн до державного суверенітету та територіальної цілісності один одного, серед інших дипломатичних обіцянок.
Однак зобов'язання, взяті на себе Сі та Путіним, були помітно однобокими, що вказує на те, що лідер КНР погоджується на більш стриманий варіант російсько-китайських відносин, ніж, ймовірно, бажає Путін, продовжують вважати аналітики ISW.
Сі похвалив Путіна, підтвердив відданість Китаю Росії в Раді Безпеки ООН і посилив позицію КНР щодо "політичного врегулювання" війни в Україні, при цьому він не пішов далі за такі заяви.
"Путін, навпаки, оголосив про низку заходів, що свідчать про орієнтацію Росії на Китай, що зберігається, і залежність від нього в енергетичному та економічному секторах, які здаються дуже односторонніми в порівнянні з відносно помірними зобов'язаннями Сі", – звертають увагу експерти.
Голова КНР також не сигналізував про намір надати підтримку війні РФ проти України, окрім розпливчастих дипломатичних запевнень, що, ймовірно, є кроком назад порівняно з тим, що Путін сподівався досягти переговорів, йдеться в публікації.
В ISW пишуть, що Путіну, ймовірно, не вдалося заручитися саме тим партнерством, якого він потребує, і якого бажає. А Сі, швидше за все, залишить Москву, заручившись "більш односторонніми гарантіями", ніж припускав Путін.
При цьому глава Кремля заявив про те, що у РФ і Китаю відбувся "дуже змістовний та відвертий обмін думками" про перспективи подальшого розвитку російсько-китайських відносин.
"Такої риторики явно не вистачає формулювання, яке зазвичай використовується в дипломатичних виступах, щоб показати, що обидві сторони дійшли остаточних і суттєвих угод", – зазначають в ISW.
Нагадаємо, 21 березня в РФ заявили, що Путін і Сі Цзіньпін обговорили військову співпрацю.
Інші Новини
ЄС продовжить санкційний тиск на Росію: після 17-го буде 18-й пакет санкцій
Європейська комісія збирається продовжувати санкційний тиск на Росію, тому після того, як буде затверджений черговий, 17-й пакет санкцій, розпочнеться робота...
Прем’єр Грузії звернувся до Трампа та Венса з листом і поскаржився, що досі не отримав відповіді
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе звернувся з відкритим листом до президента і віцепрезидента США Дональда Трампа і Джей Ді Венса. Текст...
У Білорусі комплектують тероборону на кордоні з Польщею
Навчальні табори з «військовозобов’язаними, призначеними для територіальних військ» у Брестській області Білорусі почнуться 13 травня. З посиланням на пресслужбу Міністерства...
Два регіони РФ охопили масштабні пожежі, у Бурятії запроваджено режим НС
В Амурській області Росії спалахнули лісові пожежі, що підібрали впритул до однієї з місцевих трас. У Бурятії запровадили режим надзвичайної...
Жерару Депардьє суд виніс вирок за сексуальні домагання
Французький актор Жерар Депардьє засуджений до 18 місяців в'язниці умовно. З посиланням на BFMTV.У вівторок, 13 травня, Паризький суд ухвалив...
Експрезидент Філіппін виграв вибори мера, попри арешт у Гаазі
Колишнього президента Філіппін Родріго Дутерте переобрали мером міста Давао, хоча наразі політик перебуває у в’язниці в Гаазі за звинуваченням у...
Average Rating