У Державному департаменті США підтримали створення так званого "гібридного трибуналу" для розслідування злочину агресії Росії, який офіційний Київ називає неприйнятним. Про це заявила посол з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні.
Скаак відзначила, що на розгляді було "багато різних моделей" трибуналів. За словами представниці Держдепу, проаналізувавши всі "за" та "проти", США дійшли висновку, що "найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого (в оригіналі internationalized. – Ред.) суду в рамках судової системи України".
За її словами, подібні зусилля включатимуть "предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України".
Скаак відзначила, що потенційно трибунал може перебувати десь у Європі, принаймні під час війни.
"Це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії", – сказала вона.
Представниця Держдепу додала, що такий суд не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї ООН про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.
"Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи", – сказала вона.
На питання української служби "Голосу Америки" про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.
"Не думаю, що поки що вдалося досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки, та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН.
Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції", – пояснила вона.
Інші Новини
ЗМІ: Білий дім почав шукати заміну голові Пентагону
Білий дім розпочав процес пошуку нового міністра оборони на тлі чергового скандалу, що розгорнувся довкола чинного глави Пентагону Піта Гегсета....
ЗМІ: Трамп планує відвідати похорон Папи Римського Франциска
Очікується, що президент США Дональд Трамп відвідає похорон покійного Папи Римського Франциска у Ватикані наприкінці цього тижня.Про це повідомили The...
РФ та Іран офіційно стали союзниками: Путін ратифікував угоду
Російський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору з Іраном про всеосяжне стратегічне партнерство. Відповідний документ було оприлюднено 21...
У Кремлі заявили, що Папа Франциск ставився до Путіна з “великою повагою”
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що президент Росії Володимир Путін та Папа Римський Франциск, якого не стало в понеділок, 21...
Стало відомо про ймовірну причину смерті Папи Франциска
Папа Римський Франциск через проблеми з мозком, сказали лікарі. Ймовірною причиною смерті став інсульт. З посиланням на La Repubblica.Папа Римський...
Джей Ді Венс відреагував на смерть Папи Франциска
Віцепрезидент США Джей Ді Венс прокоментував смерть Папи Римського Франциска, про яку стало відомо в понеділок 21 квітня.У своїй публікації...
Average Rating