Російські спецслужби вилучають паспорти у високопосадовців та керівників державних компаній, щоб запобігти їхньому виїзду за кордон.
Про пише видання The Financial Times із посиланням на джерела в Росії.
Як пише FT, ще з радянських часів російські чиновники, які мають доступ до державної таємниці середнього рівня, зобов'язані залишати свої паспорти в сейфах "спеціальних відділів", які є в їхніх міністерствах і компаніях. Але, за словами колишніх чиновників і керівників, російські спецслужби рідко дотримувалися цих правил.
Ситуація змінилася після вторгнення Росії до Криму у 2014 році, коли служби безпеки почали застерігати від поїздок до таких країн, як США і Велика Британія. Після повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році обмеження стали застосовуватися набагато ширше.
Наприклад, керівникам однієї з найбільших державних промислових компаній заборонено виїжджати без офіційного дозволу за межі Москви на відстань двох годин їзди від міста.
В інших випадках співробітники ФСБ просять здати паспорти колишніх чиновників, які раніше мали доступ до державної таємниці, і навіть тих, хто ніколи не мав такого доступу.
Колишня співробітниця російського центрального банку Олександра Прокопенко розповіла виданню, що паспортні обмеження тепер поширилися не лише на осіб, які мають допуск до державної таємниці.
"Тепер вони приходять до певних людей і кажуть: "Будь ласка, здайте свої червоні цивільні паспорти, тому що ви маєте доступ до секретної інформації для батьківщини, отже ми хочемо контролювати ваші пересування…
Фактично будь-яка інформація може бути визнана секретною, тому співробітники ФСБ починають говорити вам, що ви володієте секретною інформацією. Що це за інформація? Чому вона секретна і хто це вирішує? Ніхто не знає".
Як зауважує FT, ці кроки пов'язані з тим, що серед еліти зростає невдоволення війною в Україні та її впливом на їхні життя. Російські чиновники й олігархи, які колись могли витрачати свої багатства на особняки, яхти та елітні школи для своїх дітей на Заході, тепер мусять обмежуватися країнами, які вважаються "дружніми". Про це розповіли кілька представників російської еліти.
Навіть прессекретар Путіна Дмитро Пєсков підтвердив, що Росія посилила обмеження на виїзд за кордон для тих, хто працює в "чутливих" сферах. Це він сказав в інтерв'ю Financial Times.
"Для цього існують більш жорсткі правила. Подекуди вони формалізовані, а подекуди залежать від конкретного рішення … щодо конкретних співробітників.
З початком спеціальної військової операції цьому питанню приділяється більше уваги".
Інші Новини
Міністр оборони Німеччини проти надання Україні Taurus
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не вважає, що дозвіл США на удари ракетами ATACMS по території РФ має вплинути на...
Зеленський завтра представить у Раді внутрішній План стійкості – ЗМІ
Президент Володимир Зеленський найближчими днями збирається представити План внутрішньої стійкості України у Верховній Раді. Про це розповіли співрозмовники у фракції...
Україна сподівається на отримання зброї, яку Ізраїль захопив у Газі та Лівані
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук сподівається, що ізраїльський уряд схвалить пропозицію передати Україні російську зброю, захоплену у Лівані та...
Республіканці у Конгресі США критикують Байдена за запізнілий дозвіл на удари по РФ
Кілька впливових республіканців у Конгресі розкритикувала адміністрацію президента Байдена за те, що вона місяцями зволікала, щоб дозволити Україні використовувати американську...
Прем’єр Британії відреагував на розмову Шольца з Путіним: Це його справа
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, коментуючи телефонний дзвінок Олафа Шольца кремлівському правителю Владіміру Путіну, заявив, що це справа канцлера Німеччини,...
Син Трампа розкритикував дозвіл Україні бити ракетами ATACMS по РФ
Син новообраного президента США Дональда Трампа розкритикував імовірний дозвіл чинного президента Джо Байдена на удари американською далекобійною зброєю по території...
Average Rating