Колишній високопосадовець молдовської поліції, який проживає в Лондоні, займається вербуванням "воєнізованих сил" для повалення уряду в Кишиневі і передачі Молдови під контроль Кремля. Про це пише The Times з посиланням на доповідь, передану групою молдовських і британських юристів до МЗС Великої Британії.
Звинувачення, викладені в документі, стосуються Георгія Кавкалюка, який був заступником начальником Генінспекторату поліції за часів колишнього проросійського президента Молдови Ігоря Додона.
Вони були підтримані молдовським урядом, який заявив, що звернувся з проханням про екстрадицію Кавкалюка. Запит був підготовлений учасниками кампанії, які просили Британію заморозити його активи, використовуючи британський режим санкцій.
За словами речника молдовського уряду, колишній офіцер є ключовим гравцем у зусиллях з повалення проєвропейського уряду в Кишиневі.
Молдова оголосила Кавкалюка у міжнародний розшук за звинуваченням у фабрикуванні справ проти членів партії "Платформа "Гідність і правда" (DA) Руслана Вербицького та Георгія Петіка.
Кавкалюк зараз з Лондона керує молдовською політичною партією "Будуємо Європу вдома" (РАСЕ) і публікував свої фотографії під час коронації короля Чарльза III та в Ліверпулі напередодні Євробачення, що викликає питання про його фінанси.
Він заперечив ці звинувачення: "Звинувачення застарілі і не відповідають дійсності".
У документі з проханням запровадити санкції проти нього стверджується, що він перебуває в центрі складної мережі кремлівських маріонеток, якою керує російська служба безпеки ФСБ і її група найманців "Вагнер".
У доповіді стверджується, що поява його партії та воєнізованого формування "Народний щит" "нагадує організовані ФСБ "сили самооборони Криму", які виникли на початку анексії півострова у 2014 році.
"Оснащена сучасними засобами зв'язку і формою військово-правоохоронного стилю, з офіційними посвідченнями особи, ця група, що налічує близько 130 осіб, має ознаки нової воєнізованої групи", – йдеться в доповіді.
Тобіас Елввуд, голова комітету з питань оборони парламенту Британії, сказав, що він "спантеличений" тим, що ексначальник поліції не був екстрадований назад до Молдови.
"Протягом багатьох років Лондон мав репутацію безпечного притулку для східноєвропейських олігархів, які часто мають тісні зв'язки з Путіним. Це нарешті змінюється після вторгнення в Україну, але я зустрічався з президенткою Молдови тричі в присутності високопоставленого чиновника МЗС, і цей запит на екстрадицію обговорювався. Якщо ми серйозно ставимося до підтримки європейської демократії, то вона не може обмежуватися лише Україною", – сказав він.
Інші Новини
Україна не прийме жодних компромісів щодо своїх територій – Сибіга в США
Україна, яка продовжує важку боротьбу за виживання, не прийме жодних ініціатив з «половинчастими» рішеннями, які передбачають компроміси щодо нашого суверенітету...
Опитування показало, що 52% українців хочуть завершення війни через переговори
52% українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни, а 38% вважають, що потрібно воювати до перемоги. З...
Ердоган дав зрозуміти, що не схвалює рішення бити ATACMS по Росії
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що не підтримує рішення США дозволити Україні застосовувати американські ракети ATACMS по території...
В Бундестаг подадуть нову пропозицію щодо Taurus для України
Вільна демократична партія, яка вийшла з керівної коаліції Олафа Шольца, на наступному пленарному тижні винесе на голосування в Бундестазі пропозицію...
Прем’єр Данії зробила заяву щодо винищувачів F-16 для України
Україна вже отримала від Данії шість винищувачів F-16, плани щодо їхнього передання наразі не змінились. Про це на пресконференції в...
У Байдена вважають, що Україна має посилити мобілізацію
У Білому домі заявили, що нинішні проблеми України на полі бою пов’язані не з дефіцитом озброєння, а з нестачею солдатів....
Average Rating