Намагання засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина співпрацювати з українською розвідкою, про що повідомила газета WP, були ймовірніше елементом його ворожнечі з Міноборони РФ, ніж атакою на президента Володимира Путіна, вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW).
В ISW нагадали, що за його оцінками від 12 березня Пригожин конкурує з російським МО за прихильність Путіна, хоча й при цьому зміг ненавмисно занепокоїти російського президента своїми військово-політичними амбіціями.
В інституті вважають, що потенційні контакти Пригожина з ГУР навряд чи спонукатимуть Кремль до його усунення в найближчій перспективі.
"Контакти Пригожина з українською розвідкою, ймовірно, були частиною зусиль, спрямованих на те, щоб завоювати прихильність Путіна завдяки швидкій перемозі "Вагнера" в Бахмуті та завдати шкоди російським регулярним військам на тлі закулісного протистояння з ними.
Нещодавно Пригожин відмовився від своїх коментарів від 9 травня, які опосередковано висміювали Путіна, що додатково свідчить про те, що він усвідомлює свою залежність від Путіна і не має наміру протистояти йому.
Ці звинувачення (у контактах з ГУР – ред.) навряд чи змусять Кремль усунути Пригожина в найближчій перспективі, але можуть сприяти зусиллям з його дискредитації. Кремль, ймовірно, підозрює або знає про зв'язки Пригожина з українською розвідкою і, ймовірно, не був заскочений зненацька повідомленням WP та витоком документів американської розвідки", – стверджують в Інституті.
В ISW нагадали, що російські посадовці погрожували Пригожину державною зрадою, якщо він не припинить шантажувати Міноборони з вимогами видати "Вагнеру" більшу кількість боєприпасів, погрожуючи вивести війська з Бахмута.
В інституті також наголосили, що неназвані джерела в Кремлі повідомили, що Адміністрація президента РФ готує інформаційну операцію з публічної дискредитації Пригожина, але зазначили, що Кремль навряд чи буде погрожувати Пригожину, поки сили "Вагнера" перебувають на передовій.
"Усунення Пригожина порушило б російські позиції в Бахмуті. Це ризик, на який навряд чи піде Путін. Кремль також не може легко публічно усунути і замінити Пригожина як фактичного керівника "Вагнера", оскільки "Вагнер" є незалежною кампанією, а Пригожин не займає жодної офіційної посади в російському уряді. Усунення Пригожина від контролю над "Вагнером", за іронією долі, вимагало б встановлення прямого контролю Кремля над найманцями, тоді як Путін докладає всіх зусиль, щоб зберегти формальну дистанцію від них", – підсумували в ISW.
Інші Новини
ЗМІ повідомили, коли Рада може затвердити новий уряд
Призначення нового складу Кабінету міністрів у Верховній Раді планується на 17 липня. Про це розповіли джерела в Кабміні та парламенті.За...
Зеленський запропонував Свириденко очолити уряд для “суттєвого оновлення”
Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з нинішньою віцепрем'єркою та міністеркою економіки Юлією Свириденко заявив, що запропонував їй очолити уряд...
МАГАТЕ зафіксувало сотні пострілів біля реакторів ЗАЕС та виявило гільзи
Інспектори МАГАТЕ зафіксували сотні пострілів біля енергоблоків Запорізької АЕС — Гендиректор Рафаель Гроссі заявив про неприйнятну військову активність. З посиланням...
Німеччина хоче закупити для України дві системи Patriot – Bloomberg
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що його країна більше не може надати Україні свої ЗРК Patriot, адже їх у...
Експрезиденту Південної Кореї інкримінують державну зраду – ЗМІ
У Південній Кореї спеціальний прокурор, який розслідує запровадження колишнім президентом Юн Сок Йолем воєнного стану, у понеділок провів рейд у...
Премʼєр Чехії надіслав листа Фіцо з закликом не блокувати санкції проти РФ
Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала надіслав листа словацькому колезі Роберту Фіцо із закликом не блокувати 18-й пакет санкцій Європейського союзу (ЄС)...
Average Rating