Голову Верховного Суду Всеволода Князєва та ще одну людину затримано за підозрою в отриманні хабара, тривають слідчі дії, підозри готуються. Про це заявили керівники НАБУ та САП 16 травня на брифінгу щодо викритої схеми отримання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду.
"Наразі вже зараз є особи, затримані за підозрою у скоєнні зазначеного кримінального злочину. Ми звертатимемося до Вищої ради правосуддя з певними клопотаннями щодо забезпечення заходів кримінального провадження щодо глави суду…
Наразі затримано голову Верховного Суду та вживають заходів щодо перевірки інших осіб та їх причетності до кримінального злочину" , – заявив прокурор.
Підозра Князєву станом на 12:00 ще не вручили, Кримінальний процесуальний кодекс дає на це 24 години. Повідомлення про підозру готується та буде вручено, повідомив прокурор САП.
Двох людей затримано, підозри ще не повідомлено нікому, сказав керівник САП Олександр Клименко.
Слідчі дії із суддями Верховного Суду та посередниками у цій схемі ще тривають.
Кошти вилучено.
Директор НАБУ Семен Кривоніс заявив, що це – найрезонансніша справа в історії роботи НАБУ та САП та найбільше викриття у судовій гілці влади.
За словами Кривоноса, бюро отримало інформацію про "діяльність злочинного угруповання із залученням посередників, суддів із залученням керівництва суддівської гілки влади".
НАБУ вирішило здійснити "оперативне проникнення" та діяти за допомогою "детектива під прикриттям".
У свою чергу прес-служба Костянтина Жеваго, якого у ЗМІ називають пов'язаним із хабарем Князєву, запевняє, що "він не має жодного відношення до ситуації з нібито отриманням хабара головою чи суддями Верховного Суду". Там заперечують зв'язок цієї справи із рішенням Великої палати Верховного Суду від 19 квітня 2023 року у справі про визнання законності придбання у 2002 році пакету акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo, одним із акціонерів якої є Костянтин Жеваго.
Жеваго заявив, що події навколо Верховного Суду можуть мати на меті дискредитацію цього державного органу.
На його переконання, правоохоронні органи, які публічно заявили про виявлені ознаки хабарництва, мають довести свої звинувачення шляхом доказового слідства із вироком суду.
Жеваго запевнив, що у разі потреби він та юристи відповідних компаній готові надати всі належні пояснення слідству та судовим інстанціям.
Інші Новини
Працівник суду пропонував колегам за $5900 вирішити питання з оновленням даних в ТЦК
Київська міська прокуратура повідомила про підозру працівнику одного зі столичних судів за фактом вимагання та отримання грошей від колег за...
Військового з Одеси, який заперечував агресію РФ, засудили до двох років ув’язнення
В Одесі оголосили вирок військовослужбовцю, який заперечував агресію РФ проти України та стверджував, що Україна не є самостійною державою. Так,...
У Києві судитимуть жінку, яка за $4 тис обіцяла “допомогти” з розшуком ТЦК
У Києві перед судом постане жінка, яка за гроші обіцяла військовозобов'язаному зняти його з розшуку ТЦК. Про це заявили Департамент...
СБУ запобігла спробам агенток РФ влаштувати теракти в Полтаві та Дніпрі
Служба безпеки та Національна поліція запобігли серії терактів у Полтаві та Дніпрі. Затримали двох агенток російської воєнної розвідки (більш відомої...
Вибухи на підприємстві під Житомиром: суд обрав запобіжні заходи підозрюваним
Корольовський районний суд міста Житомира обрав запобіжні заходи двом керівникам та трьом працівникам підприємства у селі Березина, де сталися вибухи,...
У Київському апеляційному суді розглянуть справу колишнього командира 155-ї бригади Рюмшина
14 липня у Київському апеляційному суді відбудеться нове судове засідання у справі екскомандира 155-ї окремої механізованої бригади полковника Дмитра Рюмшина.Про...
Average Rating