В Україні зміниться система видачі водійських посвдчень. Зміни торкнуться як практичної, так і теоретичної частини іспиту. Про це в інтерв'ю розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
За його словами, МВС підготувало вже підготувало зміни, їх повинні запровадити до кінця 2023 року.
Клименко пояснив, що за новою системою українцям для отримання водійського посвідчення не обов'язково вчити теорію лише в автошколі. Підготуватися до іспиту можна буде також самостійно чи з репетитором.
Також посилять перевірку у класах, де складають теоретичний іспит.
"Розуміючи технічну складову цього процесу, ми забороняємо в цих класах знаходитись стороннім особам, замість однієї камери ставимо чотири камери. Ми знищуємо повністю можливість існування "сліпих зон". Інформація з камер буде зберігатись мінімум місяць на серверах МВС", — пояснив міністр.
За словами Клименка, в Україні змінять автомобілі, на яких здають практичний іспит.
"Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, Лад точно не буде, радянського автопрому не буде. Машини до 5 років випуску", — сказав він.
Міністр додав, що у машинах буде встановлено чотири камери. Одна з них буде зверху і показуватиме, які педалі натискає водій та інструктор. Фронтальна камера показуватиме шлях авто та дії водія, також буде аудіозапис.
"Всі підказки інструктора будуть фіксуватися. Все відео і аудіо зберігатимуться у нас на сервері мінімум 30 днів. Що це дозволить? Це дозволить кожному, хто бажає здати екзамен, поскаржитись на дії інструктора", — пояснив глава МВС.
Міністр додав, що в Україні зменшать кількість сервісних центрів, де можна скласти водійські іспити. Наразі їх по всій Україні 148, а буде лише 55. Їх оснастять новою технікою.
"Більше того, уже з 1 червня ми починаємо експеримент, який буде проводитись в Київський, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Експеримент буде до 2 місяців, доки ми зможемо технічно переоснащити наші центри прийому іспитів, щоб ми подивилися, як це може працювати, щоб уже у вересні-жовтні можна було користуватись цим по державі", — підкреслив Клименко.
Як каже міністр, в Україні скасують технічну експертизу для авто. Її потрібно буде проводити лише під час першої реєстрації.
Поступово також скасують необхідність їхати у сервісний центр при купівлі авто. Технічний паспорт та номера можна буде отримати в салоні, а згодом їх будуть надсилати поштою.
Варто зазначити, що зараз для отримання посвідчення водія потрібно пройти курси в автошколі та скласти теоретичний іспит. Після цього потрібно пройти практичну частину навчання і скласти іспит з водіння.
Після цього сервісні центри видають водійське посвідчення на два роки, яке згодом потрібно замінити.
Інші Новини
Коломойскому заочно дали 12 років у Росії: у чому його обвинувачують
Суд у Татарстані заочно засудив українського бізнесмена Ігоря Коломойського до 12 років позбавлення волі у справі про крадіжку нафти. Російські...
Полковнику СБУ, якого на держзраді спіймав Малюк, винесли вирок
Колишнього начальника штабу Антитерористичного центру при СБУ Дмитра Козюру визнали винним у державній зраді в умовах воєнного стану. Суд призначив...
Білорусь будує об’єкти біля кордону з Україною: Зеленський назвав загрозу
Президент Володимир Зеленський заявив, що Білорусь під впливом Росії будує військову інфраструктуру біля українського кордону. За його словами, Мінськ вже...
Шмигаль зробив невтішний прогноз щодо наступної зими
Україна розпочала масштабну підготовку енергосистеми до наступного опалювального сезону, який може стати таким же важким, як і попередній. Про це...
Лідер польської опозиції оголосив про повернення ордена Ярослава Мудрого
Глава польської партії «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що поверне державну нагороду України. Політик пов'язав рішення з новим загостренням...
Більшість поляків не підтримують вступу України в ЄС – опитування
59,7% поляків висловилися проти вступу України до Європейського Союзу, найбільше противників цього серед виборців опозиційних партій. Про це свідчать результати...
