Нідерланди можуть відправити винищувачі F-16 Україні після того, як пілоти пройдуть навчання. Про це у коментарі Bloomberg розповіли два співрозмовники, які знайомі з цим питанням.
За словами джерел агентства, уряд Нідерландів протягом останніх тижнів вів переговори з офіційними особами США, щоб змусити адміністрацію президента Джо Байдена дати "зелене світло" на постачання літаків Україні.
Зазначається, що в Нідерландах вже вивчають і обговорюють зі своїми союзниками можливі плани навчання українських пілотів.
Попри готовність голландського уряду допомогти посилити українську протиповітряну оборону "якнайшвидше", підготовка пілотів і планування з розгортання винищувачів та логістики може зайняти багато місяців.
Наразі на озброєнні Нідерландів є 42 винищувачі F-16, з яких 24 зараз використовуються армією країни і не можуть бути передані Україні до середини 2024 року. Ще 12 із 18 літаків мали бути продані компанії Draken International, але уряд відклав передачу літаків у грудні без пояснення причин.
Україна може отримати деякі з літаків, які планували продати, або деякі з 24 літаків з озброєння армії Нідерландів наступного року, залежно від графіка підготовки.
Нідерланди підтримують льотну придатність усіх своїх винищувачів F-16 завдяки регулярному технічному обслуговуванню.
Речниця Міноборони Нідерландів заявила, що уряд розгляне питання про можливу поставку F-16 в Україну пізніше. Вона додала, що зараз пріоритетом є підготовка пілотів.
Напередодні голова Пентагону Ллойд Остін оголосив, що Данія та Нідерланди очолять європейську коаліцію з проведення тренувань для українських пілотів на винищувачах F-16, а Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща також запропонували зробити свій внесок у навчання.
Раніше Остін висловив сподівання на те, що навчання українських льотчиків пілотуванню винищувачами F-16 розпочнеться найближчими тижнями. Українські пілоти проходитимуть навчання на винищувачах F-16 на військових базах у Європі, заявляв раніше Пентагон.
Інші Новини
У Байдена вважають, що Україна має посилити мобілізацію
У Білому домі заявили, що нинішні проблеми України на полі бою пов’язані не з дефіцитом озброєння, а з нестачею солдатів....
Після ядерних заяв Путіна Німеччині слід підтримати рішення про далекобійність – Зеленський
Президент Володимир Зеленський заявив, що після заяв Путіна про оновлення ядерної стратегії, час і Німеччині підтримати рішення партнерів про далекобійність....
Лавров обіцяє “відповідь” на удари по РФ ракетами США, але з умовою
Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що Кремль "сприйме запуски керованих військовими експертами США далекобійних ракет як якісно нову фазу...
Данія виділяє 130 млн євро на розвиток української оборонки
Українська оборонна промисловість отримає 130 млн євро від Данії. Про це заявила прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час спільного брифінгу...
Лідери G20 підтримують справедливий мир в Україні за принципами Статуту ООН
Лідери 20 найбільших економік світу (G20) заявили про підтримку усіх конструктивних ініціатив, спрямованих на встановлення в Україні всеосяжного, справедливого і...
ЄС готовий більше допомагати Україні, якщо США скоротять підтримку – Сікорський
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявляє, що найбільші країни ЄС готові надавати Україні фінансову і військову допомогу, якщо США...
Average Rating