Сполучені Штати Америки в рамках чергового пакету військової допомоги передали Україні самонавідні авіаракети AIM-7 Sparrow.
Про це повідомляє пресслужба Пентагону.
AIM-7 Sparrow – це американська ракета класу "повітря-повітря". Вона має середню дальність дії та напівактивну радіолокаційну головку самонаведення. Ракета надійшла на озброєння армії США у 1956 році. До 2023 року вона зазнала значної кількості модернізацій. У Сполучених Штатах існує також зенітний варіант ракети корабельного базування RIM-7 Sea Sparrow.
Що відомо про AIM-7 Sparrow
На початку розробки ракети, у 1947 році, конструктори зіштовхнулись з тим, що 127-міліметрова ракета має недостатній діаметр для розміщення необхідної апаратури. Через це було розроблено більшу 203-міліметрову ракету.
Перше випробування відбулось у 1948 році. Однак перше успішне перехоплення повітряної цілі AIM-7 Sparrow було здійснено лише у грудні 1952 року. На озброєння її було прийнято у 1956 році.
Фото: AIM-7 Sparrow (wikipedia.org)
Бойове застосування
Вперше AIM-7 Sparrow було використано у В'єтнамській війні, тоді близько 55 в'єтнамських літаків було збито із застосуванням 600 ракет AIM-7.
Однак ракета виявилась не ефективною та не зручною у застосуванні. Недосконалість системи самонаведення змушувала льотчиків зближуватись з противником. Ракета також поступалась ефективністю і у ближньому бою ракеті AIM-9 Sidewinder.
У червні 1982 року, у ході Ліванської війни, цими ракетами ізраїльтянам вдалось збити 10 сирійських літаків МіГ-21 та МіГ-23. А 5 червня 1984 року саудівські F-15 за допомогою ракет AIM-7 збили іранський винищувач F-4Е.
У 2000 роках з'явилась більш досконала ракета AIM-120 AMRAAM. Це призвело до того, що Sparrow була знята з озброєння, однак її залишали у резерві. Однак у США все ще використовують варіант ракети корабельного базування – RIM-7 Sea Sparrow.
Фото: AIM-7 Sparrow (mil.in.ua)Основні характеристики:
Стартова вага: 231,2 кг Маса бойової частини: 39 кг Дальність пуску у передню півсферу: 70 км Довжина: 3,66 м Діаметр: 0,203 м Розмах крил: 0,81 м Час роботи двигуна AIM-7E: 2,8 сек. Швидкість 4 махи
Нагадаємо, у січні цього року Україна отримала у своє озброєння одну з модифікацій AIM-7 Sparrow – ракети корабельного базування – RIM-7 Sea Sparrow.
Нашим військовим вдалось адаптувати під них комплекси "Бук" радянського виробництва.
У середу, 31 травня, Сполучені Штати Америки (США) оголосили черговий пакет військової допомоги для України. Оголошений пакет військової допомоги Україні оцінюють приблизно у 300 млн доларів.
Також повідомлялося, що британський прем'єр Ріші Сунак наступного тижня вирушить до Байдена домовлятися про військову допомогу для України.
Інші Новини
Ультраправі у Німеччині практично зрівнялася з консерваторами в опитуванні
Підтримка ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" ("АдН") практично зрівнялася з підтримкою консервативного блоку ХДС/ХСС, що сталось уперше за історію опитувань...
Зеленського “неприємно здивувала” реакція США на російський удар по Кривому Рогу
Президент Володимир Зеленський заявив, що "неприємно" здивований реакцією посольства США на ракетний удар Росії по Кривому Рогу напередодні, внаслідок якого...
Витік деталей угоди про надра: кількох українських чиновників перевірили на поліграфі
Кількох українських посадовців перевірили на поліграфі. Причиною цього був витік деталей угоди між США та Україною про корисні копалини.Про це...
Бессент звинуватив Зеленського у зриві угоди про надра і згадав про сварку з Трампом
Міністр фінансів США Скотт Бессент згадав про перепалку у Білому домі під час візиту президента України Володимира Зеленського. Він звинуватив...
У Китаї закликають США до консультацій на фоні тарифів Трампа
Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що "ринок сказав своє слово" після того, як США оголосили про запровадження торгових тарифів, та...
Посол США в Україні відреагувала на російський удар по Кривому Рогу
Посол США в Україні Бріджит Брінк відреагувала на російський удар по Кривому Розі та заявила, що це причина, "чому ця...
Average Rating