Норвезький уряд готує плани з відкриття території океану завбільшки майже з Німеччину з метою глибоководного видобутку корисних копалин, оскільки Норвегія прагне стати першою країною, яка видобуватиме метали для батарей електромобілів зі свого морського дна.
Про це пише Financial Times.
Зазначається, що Міністерство енергетики країни подасть до парламенту пропозицію відкрити морську зону для заявок на розвідку та видобуток копалин. Парламент має проголосувати за цей план восени.
Норвегія наполягає на дозволі видобутку поблизу Шпіцбергену, норвезького архіпелагу в Арктиці, але водночас стикається з боротьбою з рибальськими підприємствами та захисниками навколишнього середовища, так само як ризикує вступити у суперечку з іншими країнами. За переконанням Норвегії, вона має виключні права на видобуток корисних копалин на більшій акваторії, проте низка країн вважають інакше.
Шпіцбергський трактат, що надає Норвегії суверенітет над островами, також дає іншим країнам право видобувати корисні копалини на суходолі і в територіальних водах навколо архіпелагу. Росія, Велика Британія та ЄС не погоджуються з Норвегією щодо обсягу акваторії, на якій Осло може здійснювати видобувну діяльність.
Вулканічні джерела глибиною до чотирьох кілометрів містять приблизно 38 мільйонів тонн міді – це більше, ніж щорічний видобуток у всьому світі.
Окрім міді, в рідині гідротермальних джерел також містяться інші метали, які використовуються в батареях електромобілів, зокрема кобальт.
Амунд Вік, держсекретар норвезького Міністерства нафти та енергетики, заявив, що глибоководний видобуток допоможе Європі задовольнити «гостру потребу у великій кількості корисних копалин, рідкоземельних матеріалів», щоб здійснити «екологічний» перехід.
Проте, згідно з позицією рибацьких підприємств, видобуток копалин може призвести до забруднення і, як наслідок, зіпсувати їм вилов риби. Також Агентство з охорони навколишнього середовища Норвегії виступило рішуче проти плану щодо такого видобутку.
Вивченням видобутку металів з прибережних вод наразі займаються також Китай, Папуа-Нова Гвінея, Острів Кука, Японія та Нова Зеландія.
Інші Новини
Мораторій на перевірку бізнесу: Свириденко розкрила деталі
На першому засіданні оновленої Ради національної безпеки і оборони України було ухвалено рішення про запровадження мораторію на перевірки бізнесу з...
ЄС готовий укласти невигідну угоду зі США для уникнення підвищення мит – ЗМІ
ЄС та США поспішають укласти торговельну угоду до 1 серпня на тлі загрози тарифів від президента Дональда Трампа. Про це...
У РФ кожна десята компанія планує звільнення працівників – доповідь
У Росії з початку року майже вдвічі збільшилася кількість компаній, які планують скорочувати працівників. Якщо у січні частка таких організацій...
Облікові ставки під питанням: що вирішать у Києві, Франкфурті та Вашингтоні
Облікова ставка центрального банку країни - ключовий інструмент грошово-кредитної політики, що впливає на вартість грошей в економіці, відсоткові ставки за...
Виробництво українських боєприпасів зросло у 2,5 рази – Умєров
За два останні роки виробництво боєприпасів в Україні зросло у 2,5 раза, а артилерії - утричі. Про це заявив секретар...
Шмигаль: Український та європейський ОПК мають формувати єдину екосистему
Український оборонно-промисловий комплекс має інтегруватися з ОПК європейських країн-партнерів, щоб сформувати єдину екосистему. Про це заявив міністр оборони Денис Шмигаль...
Average Rating